שתף קטע נבחר

דב רוזמן בא לקנות בדים - ונרצח

דב רוזמן בן 58 מנתניה הגיע לכפר זיתא שעל קו התפר, כדי לקנות בדים. מחבלים שארבו לו רצחו אותו. חברת המשפחה: "הוא האמין בשלום עם הערבים. ותמיד אמר שלמרות הכל צריך להמשיך ולעשות שלום"

דב רוזמן, בן 58, אב לשלושה מנתניה, נרצח בפיגוע ירי שהיה אתמול (יום א') מעט לפני 17:00 בסמוך לקיבוץ מגל, בתוך הקו הירוק.
הפיגוע בוצע ליד אזור התעשייה של הכפר הפלסטיני זיתא, לשם הגיע האיש לצורך עסקים. הוא נורה למוות בעת שעמד ליד מפעל לבלוקים. עמית דילאון, פראמדיק מד"א שטיפל בהרוג, סיפר ל-ynet כי "מצאנו את האיש מחוץ למכונית. הוא ספג לפחות שלושה כדורים, אחד בראש ושניים בחזה. אחרי החייאה ראשונית קבענו את מותו".
רוזמן נפגע ככל הנראה מאש שנפתחה מכונית חולפת, אבל נבדקת אפשרות שמדובר בירי ממארב.
חזי אטלס, מ"מ רכז הביטחון של קיבוץ מגל, סיפר ל-ynet על שאירע: "הייתי במקום הפיגוע, שם אנחנו בונים כעת גדרות חשמליות. ראיתי שמתצפתים עלינו מסוללה סמוכה. תוך כדי כך שמעתי ארבע יריות, ואז הדמויות שתצפתו עלינו ברחו. מהצומת יצא רכב מיצובישי שחור-אפור, וברח. מיד דיווחתי לפלוגה שבמקום, וכוחות הביטחון הגיעו מיד".
ההערכה היא שהיורים נמלטו לכפר זיתא, שנמצא ממש על הכביש שמחבר בין הכפר ג'ת לקיבוץ בחן. הכפר נחשב לעויין במיוחד, ומספר רב של תקריות אירעו בו בחודשים האחרונים. לדברי אטלס, "פועלים פלסטינים יוצאים ונכנסים מזיתא כל הזמן בלי בעיות".
הצבא תיגבר את כוחותיו בכביש בזמן האחרון, אך הדבר לא עזר. מיד לאחר הפיגוע הטיל צה"ל עוצר על הכפר זיתא. אמיר גרנט, מזכיר הקיבוץ מגל, אמר ל-ynet כי "אנחנו שוב חווים בתוך המדינה את האיום על חיינו".

"הוא אמר שהערבים אוהבים אותו"

אתמול (א') בבוקר עוד הספיק רוזמן ללכת עם אשתו אילנה לגן הילדים העירוני בה היא עובדת כגננת ולסייע לה בתיקון מערכת החשמל לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה. "בתקופה האחרונה הוא תמיד הלך אתה לגן ועזר לה לתקן דברין שונים, הכל כדי שהגן יהיה מוכן כראוי לפתיחת השנה", מספרת חברת המשפחה. רוזמן הותיר במותו אשה ושלושה ילדים - ערן, מימי ומיטל ואח שחי בארה"ב.
"תמיד הזהירו אותו שמסוכן בתקופה כזאת לעשות עסקים עם ערבים, אבל הוא הרגיע ואמר שלא יקרה לו כלום, והערבים מכירים אותו ואוהבים אותו", מספרת חברה טובה של משפחת ההרוג, ששמו טרם הותר לפרסום.
בשעות הבוקר עוד הספיק האיש ללכת עם אשתו לעבודתה ולסייע לה בתיקונים שונים. לאחר התיקונים הלך ההרוג לעסקיו בתחום הטקסטיל. הוא היה רוכש בדים, מעצב אותם, ולוקח אותם למתפרות של ערבים, שם היתה מתבצעת עבודת התפירה. "הוא לא פחד לנסוע ולפגוש את הערבים, תמיד אמר שכולם מכירים אותו, שהוא חבר שלהם והם לא יפגעו בו. אני בטוחה שמי שפגע בו הוא לא מאלה שעבדו איתו, או מאלה שמכירים אותו. הוא היה בחור עם נשמה טובה ואי אפשר היה לפגוע בו", מספרת חברת המשפחה.
שכנה של בני המשפחה אומרת כי בני הזוג הם שכנים טובים שגידלו שלושה ילדים לתפארת. "לא מגיע לו ככה למות, הוא נשמה טובה עם לב טוב ולא מגיע למשפחה שיקרה להם אסון כזה כבד", סיפרה.
לדברי בני המשפחה למרות המצב בתקופה האחרונה "הוא האמין בשלום עם הערבים. ותמיד אמר שלמרות הכל צריך להמשיך ולעשות שלום".

בהכנת הידיעה השתתפו פאוזי אבו טועמה, שרון רופא ורענן בן צור.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
מכוניתו של ההרוג
צילום מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
מומלצים