שתף קטע נבחר

'צה"ל צריך להתנצל על יחסו להומואים'

דו"ח חדש של המועצה הפוליטית לזכויות הגייז סוקר את נושא המאבק ההומו-לסבי בתחומים שונים, ביניהם צה"ל, מערכת המשפט, המערכת הפוליטית ומערכת הבריאות

הדו"ח השנתי הראשון של המועצה הפוליטית לזכויות הגייז בישראל, עמותה חדשה הפועלת מאז חודש יוני, פורסם היום (א'). הדו"ח (ראו קישור לדו"ח המלא למטה מימין) סוקר את נושא המאבק ההומו-לסבי בישראל בתחומים שונים, ביניהם צה"ל, מערכת החינוך,מערכת המשפט, המערכת הפוליטית ומערכת הבריאות. בסיום כל פרק בדו"ח מפרסמת העמותה המלצות, מסקנות ורעיונות שמטרתן לקדם את המאבק ההומו-לסבי לשוויון.
בכתיבת הדו"ח, אותו יזמו שבי גטניו ויוקי לביא, השתתפו בין היתר ד"ר איציק לוי, מנהל יחידת האיידס בבית החולים תל השומר, ד"ר איל גרוס, מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב ועו"ד עירא הדר (עדן), היועצת המשפטית של ארגון קל"ף.
על פי הדו"ח, למרות ההתקדמות שהושגה בתחומים חקיקתיים, בין היתר בתחום המשפט ומעמד ההורות בקרב זוגות חד מיניים, דרושה עדיין חקיקה רבה בתחום ההכרה בנישואים חד מיניים, המשך החקיקה בתחום ההורות וכן שינויים במערכות הבריאות והחינוך.
בפרק שיוחד לצה"ל, אף דורשת המועצה התנצלות על היחס המפלה בו נהג הצבא בהומואים ולסביות עד שהתקבלה ב-1993 הוראה האוסרת על אפליה בגיוסם ובשירותם של הומואים. "על צה"ל לפרסם הודעת התנצלות חד משמעית הקובעת כי רדיפתם של הומואים ולסביות במסגרת המדיניות שנקבעה בצה"ל הינה בבחינת מעשה פסול מוסרית וללא כל הצדקה ואחיזה במציאות", נכתב בדו"ח.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגל הגאווה. דו"ח שנתי ראשון
מומלצים