שתף קטע נבחר

עמוס נרצח במסעדה אותה סייע לבנות

גופתו של עמוס תאג'ורי תושב מודיעין נמצאה אמש (ה') באזור הכפר ניעלין, מערבית לרמאללה. החשד הוא כי תאג'ורי הגיע לאכול במסעדה המקומית ונורה למוות בראשו מטווח קצר על ידי רעול פנים. מפקד מחוז ש"י: "ישראלים שנכנסים לשטחים פלסטיניים שמים נפשם בכפם". מכר של ההרוג: " עמוס שמר על קשר עם פלסטינים שעבדו אצלו בעבר והיו חבריו. הוא נהג לבקר אותם בכפר"

עמוס תאג'ורי, בן 60 ממודיעין, נשוי ואב לשלושה, נורה למוות אמש (ה') מטווח קצר בידי מתנקש רעול פנים באזור רמאללה. מספר חשודים במעורבות במעשה נעצרו. מחקירה ראשונית עולה כי האיש נכנס לסעוד במסעדה בכפר ניעלין, הנמצא צפונית לישוב מודיעין עילית. הכפר נמצא בשטח בשליטה ביטחונית ישראלית.
תאג'ורי אכל במסעדה יחד עם פלסטינים תושבי המקום. בשלב מסוים נכנס למסעדה רעול פנים חמוש, הוציא אותו מהמקום באיומי נשק וירה שני כדורים בראשו מטווח קצר.
מהמשטרה נמסר כי פלסטינים הגיעו למחסום קריית ספר בסביבות השעה 10:00 הבוקר ודיווחו על יהודי שנרצח במסעדה בכפר. כוחות של משטרה וצבא נכנסו פנימה לתוך הכפר, זיהו את הגופה ופתחו בסריקות בעזרת כלבים אחרי החשוד ברצח. נמסר כי האיש נהג לפקוד את המסעדה בכפר ניעלין לעיתים קרובות.
מפקד משטרת מחוז ש"י, ניצב שחר איילון, אומר בעקבות הרצח כי חלק מהישראלים עדיין לא הפנימו את האיסור שמטיל הצבא על כניסה לשטחים פלסטיניים. הוא הבהיר כי האיסור חל גם על כפרים פלסטיניים הנמצאים בשליטה ביטחונית ישראלית. מפקד משטרת מחוז ש"י ציין כי אנשים הנכנסים לאזורים אלו "שמים את נפשם בכפם".

סייע לחבריו הפלסטינים

תאג'ורי נהג לעזור רבות לחבריו הפלסטינים מהכפר הסמוך ואף סייע לבנות את המסעדה שבה נרצח. מכר של המשפחה סיפר לכתב עתי"ם, כי "עמוס שמר על קשר עם פלסטינים שעבדו אצלו בעבר והיו חבריו. הוא נהג לבקר אותם בכפר, הממוקם לא הרחק מביתו, ואף סייע להם לבנות את המסעדה שבה נורה על ידי מחבל, בשעה שסעד במקום".
עוד סיפר מכר המשפחה, כי אין זו הפעם הראשונה שעמוס ביקר במקום, ובעת האחרונה, בשל אילוצי האינתיפאדה, הוא אף סייע לחבריו ברכישת משקאות ומוצרי מזון והעברתם אליהם.

תקריות נוספות

מספר תקריות ירי אירעו היום ברצועת עזה ובגדה: אזרח ישראלי, תושב גוש קטיף, נפצע הבוקר קל מאש שירו פלסטינים אל משאיתו בצומת גוש קטיף. חיילים טיפלו באיש והוא פונה לקבלת טיפול רפואי. במקום נערכו סריקות אחר היורים.
פלסטיני הובהל בצהריים למחסום טייבה כשהוא פצוע קשה מירי. האיש נורה ככל הנראה בחילופי אש בין פלסטינים לכוחות צה"ל באזור מחנה הפליטים נור א-שמס ממזרח לטול כרם. אמבולנס של מד"א פינה אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא.
הלילה הרגו חיילי גולני מחבל מחוליית "פתח אבו ריש". האיש, מוחמד סולימאן אל עמראן, נהרג בחילופי אש, לאחר שהוא וחבריו ירו אל כוח של גולני, באזור מעבר סופה בין חאן יונס לרפיח. חיילי הכוח, שעסקו בפתיחת ציר, השיבו אש ומאוחר יותר התברר כי הרגו את אחד המחבלים.
תקריות ירי נוספות אירעו במהלך הלילה ללא נפגעים בקרב חיילי צה"ל. פלסטינים ירו לעבר כוח צה"ל סמוך לשכם, לעבר מוצב צה"ל בהר חומה ולעבר ההתנחלות פסגות. ברצועת עזה ירו פלסטינים לעבר שתי עמדות של צה"ל סמוך להתנחלות נצרים ולעבר עמדת צה"ל בנוה דקלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור הרצח
צילום רפרודוקציה גלי תיבון
עמוס תאג`ורי. נורה למוות
צילום רפרודוקציה גלי תיבון
מומלצים