שתף קטע נבחר

בעקבות הפיגוע: חיילים יתגברו את משטרת ירושלים

כך הוחלט במערכת הביטחון בעקבות גל הפיגועים בבירה. מחבל מתאבד פוצץ עצמו ברחוב הנביאים, ליד בית חולים ביקור חולים. 20 בני אדם נפצעו, בהם שוטר מג"ב שנפצע קשה מאוד. שוטר שנפצע קל, גיא מוגרבי, סיפר ל-ynet: "הוא נראה לחוץ והיה לי ברור שזה מחבל. היה לו חיוך על הפנים כשהוא הפעיל את המטען"

בעקבות הפיגוע אתמול בבוקר (יום ג') בירושלים, החליט שר הביטחון בנימין בן אליעזר, בהתייעצות עם בכירי צה"ל ומערכת הביטחון, על תיגבור של מאות חיילים בבירה.
בישיבה, שנערכה בעקבות מה שמסתמן כגל פיגועים בירושלים, הוחלט גם להדק את המחסומים בפאתי העיר כדי למנוע כניסת פלסטינים ללא אישורי שהייה ולעצור הברחות של אמצעי לחימה לעיר. שר הביטחון וראשי מערכת הביטחון החליטו על שורת צעדים מבצעיים נוספים במטרה לסכל פיגועים.

הפיגוע: המחבל התקרב אל השוטרים - והתפוצץ

זה היה בוקר שני של פיגועים בירושלים השבוע: מחבל מתאבד פוצץ עצמו בסביבות השעה 07:40 ברחוב הנביאים בירושלים, בסמוך לבית החולים "ביקור חולים. 20 בני אדם נפצעו בפיגוע.
שוטר מג"ב נפצע קשה מאוד בפיגוע ומצבו מוסיף להיות קשה מאוד. השוטר מאושפז ביחידת הטיפול נמרץ של בית החולים הדסה עין כרם בירושלים. חמישה פצועים מאושפזים עדיין בבית החולים "ביקור חולים". מצבם של שניים מהם בינוני ושלושה קל. 14 פצועים שנפגעו קל טופלו בבית החולים ושולחו לבתיהם.
מבדיקת המשטרה עולה כי המחבל המתאבד צעד ברחוב הנביאים כשמטען גדול על גופו, כשהוא חובש כיפה לראשו. אשה שחשדה בו, הפנתה את תשומת לבם של שני שוטרי מג"ב שהיו במקום. זאת, כאשר במקביל התקבלה במשטרה קריאה על אדם החשוד כמחבל ברחוב. שני שוטרי מג"ב ניגשו אליו כדי לבדוק אותו - ואז פוצץ המחבל את עצמו. אחד השוטרים נפצע באורח קשה והשני קל. השוטר שנפצע קשה סובל מפגיעה בראשו ומכוויות בחלקים שונים בגופו.
שוטר מג"ב שנפצע קל, גיא מוגרבי, סיפר על שאירע. "האיש עשה את דרכו לכיוון תחנת אוטובוס, היה לי ברור שזה מחבל. הוא נראה לחוץ, התחלנו לצמצם מרווחים אתו, ואז הוא הפנה אלי את הגב והפעיל את המטען. היתה לו זווית של חיוך בעיניים, מין עווית בפנים בשעה שהוא עשה זאת. הוא היה בדרכו לריכוז אוכלוסייה גדול. היינו מבצעים נוהל מעצר חשוד מכיוון שמפה ועד לריכוזי קהל ברחוב הנביאים יש רק עשרה מטרים, אבל הוא התפוצץ".
בהתייחסו לפגיעות שספגו הוא וחברו אמר מוגרבי כי "זה התפקיד וזה הסיכון. בשלב הפיצוץ אתה לא פוחד, אתה לא חושב על שום דבר, רק אחר כך אתה מתחיל לבדוק את חלקי הגוף".
בין הפצועים היו גם שלושה מעובדי בית החולים, שבסמוך אליו ארע הפיגוע. אחד מהפצועים הוא מאבטח בית החולים, שעמד בשער בעת הפיצוץ.
יעל אהרון, אחות בבית החולים ביקור חולים, סיפרה כי "הייתי בחדר ניתוח ושמעתי את הפיצוץ. יצאתי לעזור כי ידעתי שזה פיגוע. רצתי לעבר התקהלות של המון אנשים וראיתי מישהו פצוע קשה בפנים ובידיים. נתתי לו יד והוא סיפר שהוא בא עם אשתו לביקור חולים, הוריד אותה במחלקת יולדות והלך לכיוון החנייה, ואז אירע הפיצוץ ויותר הוא לא זכר".
מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, אמר כי "אין לי ספק שהנחישות והגבורה של שני שוטרי המג"ב מנעו אסון כבד, כאשר המחבל היה יכול לבחור להיכנס לבית החולים ביקור חולים ולבצע שם את הפיגוע, או במרכז הומה אדם אחר במרכז עיר".
הפיגוע אירע במרחק של כ-300 מטר מהפיגוע שהיה במסעדת סבארו, ובקרבת מגרש הרוסים. בעקבות הפיגוע נחסם לתנועה רחוב הנביאים ונגרמו עומסי תנועה כבדים בעיר.

בהכנת הידיעה השתתפו פליקס פריש וסמדר שמואלי


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
אתר הפיגוע
צילום רויטרס
צילום ynet
גיא מוגרבי. חיוך בעיניים
צילום ynet
מומלצים