שתף קטע נבחר

הקצין שנהרג בפיגוע הירי יובא בצהריים למנוחות

סגן ארז מרחבי ממושב תרום ליד ירושלים, שנהרג בפיגוע הירי ליד קיבוץ בחן, יובא ב-13.00 למנוחות בהר הרצל. במצבה של חברתו שנסעה עמו, סגן לימור וישניה, חל שיפור והיא מאושפזת במצב בינוני. הפתח לקח אחריות. ברגותי: זו נקמה על החיסול בטול כרם

סגן ארז מרחבי, בן 23, ממושב תרום ליד ירושלים, שנהרג בפיגוע הירי שאירע אתמול (ה') ב-18:30, ליד קיבוץ בחן, יובא היום למנוחות ב-13.00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. חברתו שנסעה עמו, סגן לימור וישניה, בת 21, נפצעה ומצבה מוגדר בינוני. השניים היו בדרכם לחתונה של חברים, כאשר מחבלים פתחו לעברם באש ממכונית חולפת, שהצליחה להימלט לשטחים.
הפתח לקח אחריות על הפיגוע שבוצע "כנקמה על רצח שני חברי הארגון" אתמול בניסיון החיסול של צה"ל בטול כרם.
לאחר הירי המשיך סגן מרחבי שנפגע מיריות בראשו, לנסוע כ-200 מטר, ועלה על גדר ההפרדה בכביש. הפצועה, לימור וישניה, הצליחה לצאת מהרכב, ותושב ערבי שהבחין בה פינה אותה למרכז רפואי בבקה אל-גרבייה ומשם היא הועברה לטיפול בבית החולים הלל יפה בחדרה.
ד"ר נאסר קעאדן, רופא מבקה אל-גרבייה, סיפר שהקצינה היתה בהכרה מלאה בעת שטיפל בה והרופאים הפסיקו את הדימום ממנה סבלה. היא סיפרה לי ש"החבר שלי נורה ומת", ואמרה ש"אני מפחדת למות".
מאוחר יותר נמסר מבית החולים הלל יפה כי "היו לה שני פצעי ירי בצוואר שמאחד מהם הוצאנו קליע". תחילה הוגדר מצבה קשה, אולם במהלך הלילה חל שיפור במצבה והוא מוגדר בינוני.
פיגוע הירי התרחש בסמוך למקום הפיגוע בו נפגעו בסוף יולי שלושה חיילי מג"ב מירי, ביניהם השוטרת חני אברמוב, שנפצעה באורח קשה.

"היה בארז הכל"

סגן מרחבי התגורר עם הוריו, יוסף ואורה, ושלושת אחיו ואחותו במושב תרום ליד ירושלים. הוא בוגר הישיבה התיכונית נחלים, ובוגר המכינה הקדם צבאית בעלי, שם היה תלמיד מצטיין. הוא התחיל את שירותו הצבאי בגולני, ולאחר שעבר קורס קצינים החל לשרת כשליש ביהודה ושומרון.
תושבת הישוב סיפרה ל-ynet כי "היה בארז הכל. הוא היה יפה, צנוע וחכם, ואדם שכיבד את הוריו".
קצינת צה"ל שנפצעה, סגן לימור וישניה מקיבוץ עין הנציב, משמשת כקצינת נפגעים בחטיבת הנח"ל. במסגרת תפקידה היא טיפלה בחיילים פצועים ובבני משפחותיהם.
בשבועות האחרונים היא עברה באופן זמני להדריך בקורס למש"קיות נפגעים בצריפין. קצינת נפגעים ששירתה עמה סיפרה אתמול כי "אף אחד לא מחוסן. דיברנו הרבה על ההתמודדות עם משפחות הנפגעים, עסקנו בגיוס של בנים למשפחות שכולות וטיפלנו בפצועים בינוני וקשה. היינו מדברות הרבה על האפשרות שדווקא אנחנו, שמטפלות בנפגעים, נפגע בסוף. אז צחקנו על זה – עכשיו זה נראה אחרת".
קרוב משפחה של וישניה סיפר אתמול: "היא תמיד נתנה ונתנה לכולם. עוד לפני הצבא, היא עשתה שנת שירות במוסד "שלווה" בירושלים, שם טיפלה בילדים פגועים".

ברגותי: נקמה מיידית על ההתנקשות בטול כרם

מזכיר תנועת הפתח בגדה וראש התנזים אמר כי הריגתו של הקצין הישראלי היא נקמה מיידית על ההתנקשות בפעילי הפתח בטול כרם. בשיחה עם עיתונאים אמר ברגותי כי כל פעולה כזו של ישראל תגרור תגובה דומה מצד הפלסטינים.
ברגותי אמר כי הפלסטינים נחושים להמשיך באינתיפאדה וכי שרון לא יצליח לקיים את הבטחתו להביא ביטחון לישראלים על חשבון זכויות הפלסטינים.

פצועה קל מאבן

אזרחית ישראלית נפצעה אמש קל מאוד מאבן שהושלכה לעבר מכוניתה, סמוך לגבעת זאב, שמצפון לירושלים. הפצועה פונתה לביח החולים הדסה הצופים בירושלים להמשך טיפול.
יריות נורו לעבר עמדת צה"ל בסמוך לחלחול שמצפון לחברון ולעבר מוצב צה"ל סמוך לנוה דקלים. לא היו נפגעים והחיילים השיבו אש.

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן צור, פאוזי אבו טועמה וכתבי ידיעות אחרונות

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ראובן שוורץ ידיעות אחרונות
אזור פיגוע הירי
צילום ראובן שוורץ ידיעות אחרונות
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
סגן ארז מרחבי, ההרוג בפיגוע הירי ליד קיבוץ בחן
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום יריב כץ
הפצועה, לימור וישניה
צילום יריב כץ
מומלצים