שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: אבו הנוד תיכנן 3 פיגועים קשים

רב אלוף מופז חשף אמש כמה פרטים חדשים סביב פרשת דובדבן - בין היתר אודות פיגועים קשים שתיכנן המבוקש מחמוד אבו הנוד

"מחמוד אבו הנוד, המבוקש מספר אחת בשטחים, תיכנן לבצע שלושה פיגועים קשים מאוד, פיגוע בקו אוטובוס, חטיפת חיל ותקיפת ישוב", כך גילה אמש (יום ג') הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז. הרמטכ"ל גילה כי בעת שכוח דובדבן פשט על הבית בו הסתתר אבו הנוד, לפני כשלושה שבועות, היו הפיגועים מוכנים לצאת לדרך.
ל-ynet נודע כי אבו הנוד תכנן לפוצץ אוטובוס בדרך מירושלים לתל-אביב, לחטוף חיילים ולירות בחיילים השומרים על אחת ההתנחלויות בשומרון. חומר הנפץ הרב שנתפס במעבדה של אבו הנוד בשכם נועד לפיגוע האוטובוס, אולם החשד הוא כי הצליח לשקם מאז את יכולותיו המבצעיות, וזוהי הסיבה שכוחות הביטחון רדפו אותו וניסו ללכדו בהקדם ותוך הפעלת מאמץ מודיעיני ממוקד.
מופז, שדיבר בפני המועדון הכלכלי באשקלון, התיחס לפרשת הפעולה הכושלת של יחידת דובדבן, ובמהלך דבריו סיפר מעט מן העדויות שמסר בחקירת השב"כ המחבל השני שנלכד במהלך הפעולה, נידאל דרלאס.
"עדיף היה אילו אבו הנוד היה נלכד ונמצא בידי כוחות הבטחון הישראלים, אולם יש תועלת רבה גם בלכידתו בידי כוחות הבטחון הפלסטינים", הדגיש מופז.
מופז חשף נתון מפתיע נוסף: לדבריו, גם בפעולת דובדבן לפני כשנה, בה הרגו החיילים מבוקש בכיר אחד באיזור חברון, איאד בטאט, אירעו כמה תקלות מבצעיות. "למרבה השמחה, התקלות ההן לא הביאו לאבידות בין החיילים", אמר מופז.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
מופז. זו לא התקלה הראשונה
צילום: מיכאל קרמר
צילום: איי אף פי
אבו הנוד. תיכנן שלושה פיגועים
צילום: איי אף פי
מומלצים