שתף קטע נבחר

הממשלה הכריזה על יום אבל לאומי

ראש הממשלה שוחח עם שגריר ארה"ב ואמר: "זו מלחמה בין הטוב לרע". מד"א קורא לציבור הישראלי לתרום דם מסוג O

הידיעות על סדרת הפיגועים בארה"ב התקבלו בישראל בצער ובתדהמה ובעקבות האסון המחריד החליטה הממשלה על יום אבל לאומי, במסגרתו יורד הדגל לחצי התורן.
מגן דוד אדום בישראל הודיע כי הוא מתגייס למען אלפי נפגעי מתקפת הטרור בארה"ב ופותח במבצע "עזרה לידיד". תושבי ישראל בעלי דם מסוג O (או) בלבד מתבקשים להגיע לתחנות מד"א בערים: חיפה, ירושלים ולמרכז שירותי הדם של מד"א במתחם תל השומר ולתרום דם. תרומות הדם יועברו מחר לארה"ב.

שרון: ליבנו עם האמריקנים

ראש הממשלה אריאל שרון, שוחח אמש (ג') עם שגריר ארה"ב בישראל דן קרצר, והביע בפניו צער ותנחומים על שורת הפיגועים שפקדה את ארה"ב. שרון אמר לקרצר, כי "מדינת ישראל מוכנה לסייע בכל דרך אפשרית לארה"ב". ביחידת החילוץ של פיקוד העורף בצה"ל הוכרזה כוננות חירום, לקראת הגשת עזרה אפשרית לארה"ב ומשלחת צפויה לצאת בקרוב לארה"ב.
בהצהרה פומבית אמר הלילה שרון כי "מדינת ישראל והעם בישראל מחזקים את ידי העם האמריקני, המתמודד היום עם פיגועי טרור, מהנוראים שניראו אי פעם. אנו מביעים את צערנו העמוק ושולחים תנחומינו ומציעים להגיש כל סיוע שיתבקש. המלחמה בטרור היא מלחמה בין לאומית של קואליציית העולם החופשי נגד כוחות הטרור ונגד כל מי שחושב שיוכל לאיים על החירות. זו מלחמה בין הטוב לרע, בין האנושיים לבין צמאי הדם. המתקפה הנפשעת על אזרחים תמימים בארה"ב מהווה נקודת תפנית במלחמה נגד הטרור העולמי. גם אם תהיה המלחמה בטרור ארוכה, גם אם ינסה הטרור להרים את ראשו שנית, לא יהיה מקום בעולם שבו יוכלו הטרוריסטים, עוזריהם ושולחיהם למצוא מחבוא".
שר החוץ שמעון פרס אמר כי סדרת הפיגועים מחייבת היערכות אסטרטגית עולמית חדשה. "קרה דבר חסר תקדים בחומרתו ובתוצאותיו, זוהי מלחמה שאויביה שטים מעל ראשי המדינות, וצריך לגייס נגדם את ארה"ב, רוסיה, אירופה, הודו וכל המדינות החופשיות".
שר הביטחון בנימין בן אליעזר ביטל בעקבות הפיגועים את נסיעתו המתוכננת הלילה לארה"ב. כמו כן הביע בן אליעזר את תנחומיו לעם האמריקני.
נשיא המדינה משה קצב, גינה את מתקפת הטרור והביע את "זעזועו העמוק על האסון הכבד שפקד את ארה"ב בשרשרת פיגועי הטרור האכזריים של צמאי דם וחסרי מצפון ולב". כמו כן העביר הנשיא לנשיא ארה"ב את תנחומיהם של אזרחי מדינת ישראל.
מועצת יש"ע הודיעה בעקבות הפיגוע כי היא קוראת למתנחלים ולציבור הרחב להגיע לקונסוליה האמריקנית בירושלים ולשגרירות בתל אביב ולהדליק נרות נשמה, לשאת תפילה למען השלום בעולם ולהביע הזדהות עם אזרחי ארה"ב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
בנייני התאומים. "זעזוע עמוק"
צילום: ערוץ 1
מומלצים