שתף קטע נבחר

"הוא תמיד רצה לשרת בקבע"

סמל ראשון דוד גורדוקל, בן 21, שנהרג ברמאללה, עלה לפני שנים אחדות לארץ. חברו: "הוא אהב את הצבא ובחר לשרת בקבע". משרד הפנים שהחליט לגרש את אביו של גורדוקל - שינה את דעתו בעקבות מות הבן

בפעולת צה"ל ברמאללה בלילה שבין שבת לראשון נהרג חייל צה"ל סמל ראשון דוד גורדוקל בן 21 מבת ים. דוד עלה לארץ לפני שנים אחדות מאוקראינה. בפעולה נפצע באורח קל חייל נוסף. הלוויה תיערך היום ב-11:30 בנצרת עלית, שם התגוררה אמו של ההרוג.
בבית סבתו של גורדיקל בבת ים, שם הוא התגורר, התאספו עם היוודע דבר מותו עשרות אנשים. חברו, אדי סוקולונסקי, סיפר ל-ynet כי דוד היה חדור מוטיבציה לשרת בצבא. "הוא היה בחור שתמיד היה מבסוט מהכל. הוא תמיד אמר שאחרי הצבא הוא יישאר לשרת בקבע, וזה מה שהוא עשה, כי הוא אהב את הצבא. הוא מעולם לא סיפר לנו מה הוא בדיוק עושה ושמר על חשאיות. ביום ו' האחרון דיברתי איתו בפעם האחרונה. הוא התקשר אלי וסיפר לי שהוא לא ישן כל הלילה. כשרציתי לקבוע אתו, הוא אמר שהוא צריך לחזור לבסיס בצפון".

האב שעמד בפני גירוש - יישאר בארץ

ממשרד הפנים נמסר כי שר הפנים אלי ישי הורה לסדר את מעמדה האזרחי של משפחת החייל ההרוג, בעקבות מותו. אביו של החייל, שאינו יהודי והתגרש מאם המשפחה עוד לפני עלייתם לארץ - התבקש לעזוב את הארץ יחד עם משפחתו החדשה. כעת, הבהירו במשרד הפנים, בעקבות מות בנו, הוא יוכל להישאר בארץ.
השר ישי אמר כי "משפחות שקשרו את גורלן עם מדינת ישראל, לא רק שלא יגורשו אלא יקבלו כאן מעמד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה דובר צה"ל
דוד גורדוקל
צילום רפרודוקציה דובר צה"ל
מומלצים