שתף קטע נבחר

ח"כ דהאמשה: שוטר שיהרוס בית, ישברו את ידיו

ח"כ עבד אל מאלכ דהאמשה אמר את הדברים בישיבת ועדת המעקב לערביי ישראל. התנועה לאיכות השלטון דורשת לפתוח בחקירה פלילית נגד דהאמשה

ח"כ עבד אל מאלכ דהאמשה, אמר אתמול (יום ד'), בישיבת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, כי "שוטר או כל מי שיבוא להרוס בית של ערבי שיצפה להיתקל במי שישברו לו את ידיו". בתגובה לדבריו פנתה התנועה לאיכות השלטון בישראל ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח נגדו בחקירה פלילית בגין הסתה נגד שוטרים.
ח"כ דהאמשה אמר את הדברים על רקע התפתחות פרשת ניצב אליק רון, והחלטת היועץ המשפטי להעמיד לדין את יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברקה.
בתגובה לדבריו אומרת התנועה לאיכות השלטון כי לא מתקבל על הדעת שאדם, בפרט נבחר ציבור, יתבטא בצורה כזו. לדברי התנועה, הדבר מהווה עבירה פלילית שטומנת בחובה סכנה ממשית לאלימות ופגיעה קשה בשלטון החוק ובממונים על אכיפתו.
ח"כ דהאמשה ציין שההתבטאויות האחרונות של חברי הכנסת הערבים אינן חדשות, וכי לא מדובר בהסלמה ביחסים עם המשטרה או עם הציבור היהודי. "אני לא מבין על מה הרעש שעושים מכל התבטאות שלנו", אומר דהאמשה. "מאז ומתמיד היינו אנחנו, חברי הכנסת והציבור הערבי, הקורבן לאלימות, בעיקר מצד המשטרה. בשפרעם היינו קורבנות, וגם באום אל פאחם ובעוד מקומות היינו אנחנו קורבנות האלימות, ולכן אין צורך להיטפל להתבטאויות שלנו. צריך לעשות בדק בית בכל הנוגע למשטרה, ובמיוחד אליק רון, עם האוכלוסיה הערבית. האלימות לא תפחיד אותנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
דהאמשה. זו לא הסלמה, אנחנו תמיד הקורבן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים