שתף קטע נבחר

"תערוכת" החמאס בשכם: חלקי גופות ונתחי פיצה

התנועה האיסלאמית הקיצונית מציינת בשכם שנה לאינתיפאדה באמצעות "תערוכת זוועה", שבה מוצגים המדמים סצנות מפיגועי ההתאבדות וקוראים בין היתר להרוג יהודים. המבקרים דווקא מתרשמים לטובה (לחצו על התמונות כדי להגדילן)

החמאס מצא לו דרך משלו לציין שנה לאינתיפאדה: בשכם נפתחה תערוכה המהללת את המלחמה בישראל, ששיאה שיחזור פיגוע ההתאבדות במסעדת "סבארו" בירושלים.
במסגרת "התערוכה", יכולים המבקרים לצפות בהדמיה של הפיצוץ, במיצג שבו פוזרו נתחי פיצה וחלקי גופות מדומים. דרך חלונות כהים יכולים המבקרים לצפות ב"מתאבדים", העוטים מסיכות שחורות, ואוחזים בקוראן ובנשק.
אחד ממארגני התערוכה, עלי חמדאן, הסביר לכתב איי.פי: "המסר שלנו לאנשים הוא שהכובשים יסבלו, כל עוד אנחנו תחת כיבוש. המסר שלנו לישראלים הוא שאם תעזבו את האדמות הכבושות תפסיקו לסבול ולא תראו עוד דם".
באחד המיצגים בתערוכה מוצגים "קבריהם" של שלושה מפעילי החמאס שחוסלו או נהרגו בקרבות עם ישראל: ג'מאל מנצור, ג'מאל סלים וסלאח דראווזה.
ביציאה מהתערוכה מוצגת דמות נלעגת של יהודי דתי, לבוש בשחורים, המסתתר מאחורי סלע גדול. רשמקול משמיע הקלטה הקוראת: "הו מאמין, יש יהודי מאחורי. בוא והרוג אותו!"
המבקרים בתערוכה בשכם נטו להזדהות עם המראות. "זה מציג את המציאות שבה אנו חיים", אמרה סטודנטית בת 19 מאוניברסיטת א-נג'אח. "אני שמחה מאוד, משום שכפי שהם הורגים ומענים, כך נהרוג אותם בתגובה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה לתערוכה: שלט מדומה של "סבארו"
צילום רוייטרס
"הפיגוע": פיסות פיצה וחלקי גופות מדומים
צילום איי פי
מומלצים