שתף קטע נבחר

המלצת המשטרה: להעמיד לדין את נתניהו

המשטרה המליצה בסוף מארס להעמיד לדין את בנימין נתניהו בסעיפי שוחד, מירמה, הפרת אמונים ושיבוש חקירה. המשטרה קבעה כי "נתניהו הבטיח לפצות את עמדי פיצוי הולם הנובע מתפקידיו הציבוריים"

המשטרה המליצה בסוף מארס השנה להעמיד לדין את בנימין נתניהו בסעיפי שוחד, מירמה, הפרת אמונים ושיבוש חקירה. אז העריכו גורמים משפטיים כי ההחלטה בפרקליטות אם להגיש נגדו כתב אישום, תתקבל בתוך חודשיים. בפועל, התארכה ההחלטה בעוד ארבעה חודשים.

"ללא תמורה כספית"

במסקנות חקירתה המליצה היחידה הארצית לחקירות הונאה להעמיד לדין ארבעה אנשים: בנימין נתניהו ורעייתו שרה; מנכ"ל משרד רה"מ בתקופת נתניהו, משה ליאון, וראש אגף בינוי ואחזקה במשרד, עזרא סיידוף.
צוות החקירה, בראשות ראש היחידה, תנ"צ מירי גולן, הצביע במסקנותיו על יחסים של "תן וקח" בין נתניהו לבין קבלן ההובלות, אבנר עמדי. במסגרת זו, על-פי החשד, ביצע עמדי עבודות מסוגים שונים עבור בני-הזוג נתניהו - בעלות של כ-200 אלף שקל - אך לא קיבל על כך כל תמורה כספית. לטענת המשטרה, נתניהו הבטיח בתמורה "לפצות את עמדי פיצוי הולם הנובע מתפקידיו הציבוריים במהלך השנים, החל מהיותו חבר כנסת ועד היותו לראש ממשלה", כתבו החוקרים.
בסעיף השני, במסמך שהוגש לפרקליטות, מואשמים בני-הזוג נתניהו בניסיון לקבלת דבר במירמה ובהפרת אמונים. בעבירות אלה חשודים גם משה ליאון, עזרא סיידוף ואף עמדי עצמו. אולם עם עמדי הושג הסדר טיעון - כלומר, חלק מהאישומים נגדו יופחתו בתמורה לעדותו בפרשה ולראיות שסיפק. על-פי ההסדר, עונשו של עמדי יהיה שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות.
בסעיף השלישי במסמך שהגישה המשטרה, חשוד נתניהו גם בשיבוש הליכי חקירה. על-פי הסעיף הרביעי, ממליצה המשטרה להעמיד לדין את שרה נתניהו גם על גניבה על-ידי מורשה. המשטרה מציינת שכ-700 מתנות - שערכן כ-400 אלף שקל - הוצאו שלא כדין על-ידי בני-הזוג נתניהו עם פינוי בית ראש הממשלה יחד עם רכושם הפרטי, ומבלי שלאיש במשרד רה"מ היה ידוע על כך.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
נתניהו. הבטיח לפצות את עמדי
צילום: מיכאל קרמר
ארכיון ידיעות אחרונות
שרה נתניהו. גניבה על ידי מורשה
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידעות אחרונות
לאון. הפרת אמונים
ארכיון ידעות אחרונות
צילום:דני סלומון
עמדי. עבודות לבני הזוג
צילום:דני סלומון
מומלצים