שתף קטע נבחר

"דנקנר, תדבר גם עם טומי"

העיתונאי אמנון דנקנר התקבל כמלך על ידי אלפים מתומכיו של אריה דרעי מול כלא מעשיהו. הוא קרא לפיוס, נזף בחבריו לשמאל, וחתם על העצומה לשחרורו של דרעי. אמא של דרעי אהבה את מה ששמעה

זה היה אירוע סוריאליסטי: כחמישה עשר אלף מתומכיו של אריה דרעי במאהל המחאה מחוץ ל"מעשיהו", קיבלו הלילה בתשואות את העיתונאי אמנון דנקנר, שהגיע לנאום בפניהם עם מסר של "אהבה ופיוס", כדבריו.
הרב דוד יוסף הזמין את דנקנר, שהגיע מלווה בעיתונאי גל אוחובסקי, במילים "קבלו את אמיל זולא הישראלי!" בקהל הונפו שלטים 'דנקנר אמיל זולא", וכן "יש לך אחים - אמנון דנקנר אחינו אתה". פרפראזה על המאמר האנטי-מזרחי של דנקנר מלפני תקופה ארוכה - 'אין לי אחות'.
דנקנר פתח ואמר לאנשי ש"ס: "באתי כדי להתפייס אתכם פיוס אמיתי, לא על ידי זה שאבקש מכם סליחה, אלא על ידי כך שאראה לעצמי כבוד וזכות לחתום על העצומה שקוראת לשחרורו של אריה דרעי".
לאחר שחתם, לקול מצהלות ותשואות הקהל, אמר דנקנר: "עד היום, כל רגע שדרעי סבל בכלא, אתם סבלתם איתו, מהיום כל רגע נוסף שהוא סובל בכלא, אני סובל איתו ואיתכם. אני הייתי חלק מהמחנה שבמשך שנים אטם את אוזניו מלשמוע קול ילד רעב באופקים, קולה של אם רצוצה שבעיני ילדיה הפחד מהרעב של מחר. אני הייתי שותף למחנה שהניח למצוקה לגדול ולגדול, ועכשיו אני רוצה להתפייס אתכם. וכדי לעשות זאת אני רוצה לתרום משהו, ולהשיב לחיקכם את אריה דרעי, שהוא מוקד ההזדהות שלכם".
לחבריו בשמאל הפנה דנקנר קריאה: "תלמדו שאם נותנים לציבור הגדול והחשוב הזה כבוד ואהבה, אנחנו נקבל כפליים". ולתומכי דרעי אמר: "כשאתם צועקים אריה דרעי זכאי, יש לכם זכות, ואפילו חובה לצעוק את זה, אל תתביישו. אני לא נמצא כאן בגלל אריה דרעי, אלא בגלל יהודי קטן בן חמישה חודשים, הנכד שלי, דניאל דנקנר, שאני רוצה שיגדל בחברה של אחווה ופיוס".
אימו של אריה דרעי, אסתר, שנכחה במקום, אמרה לדנקנר - "אתה בנאדם ישר, ותדבר גם עם החבר שלך, טומי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
אמנון דנקנר. כוכב הערב
צילום: דודו פריד
אי פי
מאהל דרעי. קיבלו בברכה את "אמיל זולא"
אי פי
מומלצים