שתף קטע נבחר

יום השנה למותו של מדחת יוסף: נציגי הממשלה לא באו לאזכרה

מדחת יוסף נפצע לפני כשנה בקבר יוסף ומת לאחר שלא פונה מהמקום. בני משפחתו אומרים שההזמנות לאזכרה נשלחו לכל השרים וחברי הכנסת. "בגדו בנו פעמיים" הם אומרים

בני משפחתו של מדחת יוסף, חייל מג"ב שנפל לפני שנה בקרב על קבר יוסף, חשים ביום השנה למותו שהמדינה בגדה בהם פעמיים. פעם על שלא פעלה כראוי ולא הצילה את חייו כשנפצע, ופעם שנייה על שאיש מהדרג המדיני לא מצא לנכון להגיע ולהשתתף ביום השנה למותו על אף העובדה שהזמנה נשלחה מבעוד מועד לכל חברי הכנסת והשרים. את משמר הגבול ייצג באזכרה סגן מפקד מג"ב תנ"צ עאטף דגש.
"אנו חשים פגועים, כולם לצערי, בלא יוצא מן הכלל, אמרו שיש להם התחייבויות קודמות, אך כעת מה שחשוב הוא לא לשקוט ולא לנוח עד שנמצא את האשם בהפקרתו של מדחת בשטח", אמר מדי יוסף, אחיו.
לאזכרה בבית העלמין בכפר בית ג'אן הגיעו עשרות בני משפחה, קרובים וחברים לנשק, שביקשו להתייחד עם זכרו של יוסף. בין הבאים גם חברי תנועת 'איכפת' שנשאו בידיהם שלט האומר: "מדחת קבר יוסף, אני מבקשת סליחה עד שהצבא יבקש".
"אותו צה"ל שידע לשלוח אותו למות בקבר יוסף, לא נמצא פה היום. הם שגרמו למותו והם לא מסוגלים להגיע לכאן" אמרה שרה דורפמן, אחת מחברות התנועה, לדבריה מצטרף גם אחיו של מדחת, מדי, האומר שהמערכת הצבאית דאגה לבצע באחיו וידוא הריגה.
"עברה שנה ואיש אינו מוכן לתת לנו תשובות. כולם מעבירים את הכדור מיד ליד".
לפני כשבועיים הגישו בני המשפחה עתירה לבג"צ, בה דרשו להקים ועדת חקירה ממלכתית. "שופטי בג"צ ביקשו מהרמטכ"ל ומרה"מ להמציא בתוך 30 יום נימוק משכנע למה שהתרחש. אני מקווה שבפעם הבאה שניפגש בסמוך לקברו של מדחת, אוכל כבר לספר לו מי האחראי שהביא למותו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיקם חורש
לא באו. יוסף
צילום: עמיקם חורש
מומלצים