שתף קטע נבחר

החברים המאוהבים נהרגו יחד

לירון הרפז, חיילת מאלי סיני, ואסף יצחקי תושב לוד, הכירו לפני כחודש במסיבה ומאז היו יחד. היום הם הובאו למנוחות

שני ההרוגים בפיגוע באלי סיני, טוראית לירון הרפז (19) וחברה, אסף יצחקי (20) הובאו למנוחות. הרפז נקברה בבית העלמין הצבאי באשקלון, יצחקי בבית העלמין הישן בלוד.
לירון היתה הבת השנייה במשפחתה. היא התגייסה לאחרונה לצה"ל ושירתה באזור ירושלים. לירון הותירה אחריה הורים, אחות שהשתחררה לאחרונה מן הצבא, ואחות נוספת בחטיבת הביניים. מאות מתושבי אשקלון ואלי סיני השתתפו במסע הלוייה שלה. בקהל נשמעו קריאות זעם כמו "למה פרס לא פה בשביל להגיב". אביה של הרפז, אריק אמר בהספד שנשא: "אני מבקש סליחה. הייתי נוכח בלידה שלך וברגע שמתת אני מבקש סליחה שלא הצלתי את חייך. אם היו אומרים לי שהצבא לא יכול להגן עליך הייתי מגן על הילדים שלי בעצמי". הוא הוסיף "איזו חברה טובה היית. נרצחת על ידי בני עוולה, את תחסרי לנו".

"הרגשה לא טובה"

עשרות קרובי משפחה ומכרים הגיעו לביתה של משפחת יצחקי ברחוב ההסתדרות בלוד, ממאנים להאמין. אסף היה בן עשרים במותו ולמד לתואר הנדסאי.
"אסף סבל מסכרת נעורים מאז היותו ילד ותמיד ידע שהוא יכול למות תוך זמן קצר, לכן הוא גם לקח את החיים בקלות", סיפרו חבריו, "היה לו תחביב גדול - לאסוף חרבות ואקדחים ותמיד כשהיה לו כסף הוא קנה אוספים של כלי נשק".
את חברתו, לירון, החברה הרצינית הראשונה שלו, הכיר אסף לפני חודש וחצי במסיבה ומאז הם היו ביחד. בסוכות הזמינה אותו לירון להתארח בבית משפחתה באלי סיני.
וכשיצאו לטייל בחצר מתו מיריות המחבלים.
אחד מקרובי המשפחה אמר: "הוא היה תמים, שידע לחיות את היום יום. הוא היה ילד חייכני שאהב תמיד לצחוק. תמיד נזכור אותו בתור אסף שצוחק".
דודו של אסף יצחקי, יהודה טליאס, סיפר ל-ynet כי "כששמעתי שירו באלי סיני היתה לי הרגשה לא טובה. החלטתי לבוא לאשקלון, לקבוע איתו ולאסוף אותו. אסף היה משכמו ומעלה, הילד של המשפחה, הפנים שלו עוד מולי. אהבנו אותו וטיפלנו בו".
לבני משפחתו של אסף היו טענות רבות על דרך הטיפול של הגורמים הממשלתיים בכל הקשור למסירת המידע על מות בנם. לטענת הדוד, מי שהודיע לבני המשפחה שאסף נהרג היה אביה של חברתו.
טליאס: "כל הטיפול של הגורמים הממשלתיים נעשה בצורה גרועה. הם ממש לא התייחסו אלינו ואף אחד עד עכשיו מהצבא אפילו לא בא להגיד לנו איך הוא מת או בכלל על נסיבות המקרה. בגלל שמדובר באזרח ככה הם מתייחסים אבל אם זה היה חייל היחס היה אחרת לגמרי. ככה המדינה שלנו נראית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה דובר צה"ל
לירון הרפז
צילום רפרודוקציה דובר צה"ל
צילום רפרודוקציה שאול גולן
אסף יצחקי
צילום רפרודוקציה שאול גולן
מומלצים