שתף קטע נבחר

נובוסיבירסק: עיר גדולה עם קהילה יהודית פעילה

מטוס חברת התעופה הסיבירית, שהמריא מישראל והתרסק בים השחור, היה אמור לנחות בעיר נובוסיבירסק שבסיביר. ראש נציגות הסוכנות היהודית בעיר, ויקטור בן כנען, סיפר ל-ynet על הקהילה היהודית הפעילה ועל ההתארגנות המהירה של חבריה ושל הממשל הרוסי

מטוס חברת התעופה הסיבירית, שהמריא אתמול (יום ה') מישראל, והתרסק בים השחור, היה אמור להגיע לעיר נובוסיבירסק שבסיביר. ראש הנציגות של הסוכנות היהודית בנובוסיבירסק, ויקטור בן כנען, סיפר ל-ynet על המקום.
"נובוסיבירסק היא עיר בת שני מיליון תושבים - השלישית בגודלה ברוסיה, והקהילה היהודית בה מונה 12,000 יהודים. זו עיר בעלת חתך השכלה מעל הממוצע, עיר של אוניברסיטאות. הקהילה היהודית פה היא פעילה מאוד".
לאחר ההתרסקות שיבח בן כנען את ההתארגנות המהירה של הקהילה והשלטונות: "אני חייב לציין שברגע ששמעו פה על האסון היתה התארגנות מהירה מאוד ומפתיעה מאוד מבחינת הרוסים. 15 ניידות של עזרה ראשונה נשלחו לשדה התעופה לטפל באנשים שהמתינו שם לקרובים שלהם והיה חשש שיתמוטטו".
"ראש העיר והפמלייה הבכירה ביותר של העיר הגיעה לשדה, שם הוקצה חדר מיוחד לממתינים בבית הנתיבות. העירייה גם אירגנה הסעות משדה התעופה הביתה לאנשים שקרוביהם נהרגו".
"גם הסוכנות היהודית שלחה צוות של חמישה אנשים לשדה ורופא. סביר להניח שכל הנוסעים שהיו על המטוס היו יהודים, למרביתם היו דרכונים ישראלים והשאר היו יהודים ללא דרכון ישראלי", דברי בן כנען.
לדבריו, הטלוויזיה הרוסית מתעסקת באסון המטוס הזה כל הזמן ומדי שעה חוזרים ע ומעדכנים בדיווחים העכשוויים. "ההסבר שמקובל פה על כל רשתות הטלוויזיה הוא פגיעה של טיל אוקראיני. גם הנשיא כינס מסיבת עיתונאים והוא מעורב מאוד בנושא שזוהי מעורבות חריגה ברוסיה".
"עד כה לא הלכתי לבקר משפחות מכיוון שאין בידי את הרשימה הרשמית של ההרוגים. אני מקווה שמחר אבל לידי את הרשימה ואני מתכוון ללכת ולבקר כל משפחה ומשפחה. הסוכנות גם תפעל ותסייע למשפחות ההרוגים ואנחנו נאפשר להפגיש משפחות או ברוסיה או בישראל", דברי בן כנען.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מקום התרסקות המטוס
צילום ערוץ 2
מומלצים