שתף קטע נבחר

ישראלי נהרג בפיגוע התאבדות בצפון

המחבל המתאבד הגיע ברגל סמוך לקיבוץ שלוחות, שם עצר אותו הרכב שבו ישב יאיר מרדכי, בן 43. המחבל פוצץ את עצמו לא הרחק משער הקיבוץ. מרדכי נהרג, אשה ובתה הפעוטה שחלפו בסמוך לא נפגעו. האשה סיפרה ל-ynet: "עקפתי את הרכב - ואז נשמע הפיצוץ". בן אליעזר: ערפאת רק מצהיר הצהרות

יאיר מרדכי, תושב קיבוץ שלוחות, נהרג הבוקר (יום א') כאשר מחבל מתאבד פוצץ עצמו בסביבות השעה 08:15 בבוקר (יום א') סמוך לקיבוץ, הנמצא באזור בית שאן. הלוויתו נערכה היום בקיבוצו.
המחבל המתאבד הגיע ברגל לכביש המוביל לקיבוץ שלוחות, סמוך לכביש 669. המכונית שבה נהג מרדכי עצרה לידו, ייתכן שכדי לבדוק אותו. במקביל, עקפה את השניים מכונית ובה ישראלית, מאיה מרדכי (אין קשר להרוג) ובתה הפעוטה. באותן שניות פוצץ המחבל את המטען שהיה על גופו. מרדכי נהרג, האשה ובתה לא נפגעו ולרכבם נגרם נזק קל.
ממרדכי סיפרה ל-ynet: "כאשר פניתי לכביש המוביל לקיבוץ, ראיתי רכב עומד במרכז הכביש ונהג הרכב משוחח עם מישהו דרך החלון. אותתתי ועקפתי אותו מימין - ושניות ספורות לאחר מכן שמעתי את הפיצוץ". מרדכי מיהרה לשחרר מכיסא הבטיחות את בתה משי בת השנה ויצאה החוצה מהרכב: "מעוצמת הפיצוץ שמשות הרכב שלי התנפצו. ראיתי את הרכב שעמד במרכז הכביש כשהוא הפוך על גבו ואת הנהג שרוע על ההגה. הבנתי שזה היה פיגוע". מרדכי התקשתה להתאושש: "אני עוד לא מעכלת ואני עדיין רועדת כולי. כנראה שלא תהיה ברירה ואני אמשיך לקחת את בתי למעון. הרי פיגועים כאלה לצערנו קורים בכל מקום".
יאיר מרדכי, בן 43, נישא בשנית לפני תקופה קצרה לעירה, שופטת בבית משפט השלום בבית שאן. לזוג יש בת פעוטה כבת שנה.
המשטרה מעריכה שהמחבל התכוון להגיע לקיבוץ שלוחות, אולם ייתכן גם כי ביקש להגיע לבית שאן או עפולה. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום ופתחו בסריקות נרחבות. באזור כולו הוקמו מחסומים.
קיבוץ שלוחות הוא קיבוץ דתי ובו כ-120 משפחות. חיים פרלשטיין, אחראי הביטחון בקיבוץ, אמר ל-ynet: "אנחנו כבר הרבה זמן נמצאים בצרות. שבוע שעבר ירו במחולה, לפני כמה זמן היה רצח במירב - הכל בסביבה שלנו".

"ערפאת רק מצהיר הצהרות"

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, התייחס לפיגוע ואמר שהוא עוד הוכחה לכך שיאסר ערפאת "רק מצהיר הצהרות. אנחנו לא נחסוך בשום אמצעים כדי להגן על תושבי מדינת ישראל". בהתייחסו לשאלה האם ערפאת דואג להתחיל ולעצור את המבוקשים הנמצאים ברשימה אותה העבירה לידיו ישראל, ענה שר הביטחון: "המפתח לשקט נמצא בידי ערפאת. בינתיים הוא לא מביא להדממת הטרור ובידיו הדבר לעשות כן".
מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, אמר הבוקר כי "על אף ההיערכות המוגברת של המשטרה, אין ביכולתה למנוע פיגועים במאת האחוזים". לדברי אהרונישקי, "בימים אלה אין התרעות ספציפיות לביצוע פיגועים, אולם ישנן התרעות כלליות, ובידי המשטרה מידע על כמה מקומות ועל כמה תרחישים אפשריים לפיגועים".

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום יריב כץ , ידיעות אחרונות
יאיר מרדכי, ההרוג בפיגוע
צילום יריב כץ , ידיעות אחרונות
צילום cnn
זירת הפיגוע
צילום cnn
מומלצים