שתף קטע נבחר

"מצעד האהבה ביום התרסקות המטוס - חגיגה על הדם"

כך נכתב הבוקר במאמר המערכת של "הצופה", ביטאונה של תנועת המפד"ל, שתקף בחריפות את עיריית תל-אביב על אי ביטולו של המצעד למרות האסון. דובר עיריית תל-אביב: לא ניתן להפסיק 250,000 איש לאחר שיצאו לדרך. ביקורת נוקבת השמיעו גם בש"ס על קיום מצעד "הטומאה" לדבריהם. במקביל, הגנו בש"ס על החלטת הרב הצבאי הראשי למנוע את יציאת המשלחת הצבאית לאתר ההתרסקות בטענה שאפסו הסיכויים לאתר ניצולים

דתיים וחרדים תוקפים בחריפות את קיום "מצעד האהבה" בתל-אביב ביום חמישי למרות התרסקות המטוס הרוסי בים השחור ודוחים את ההתקפות נגד החלטת הרב הצבאי הראשי שלא להתיר את יציאת מטוס המשלחת הצה"לית.
מאמר המערכת של ביטאון המפד"ל, "הצופה", תקף הבוקר (יום א') בחריפות את קיום "מצעד האהבה" וכינה אותו "חגיגה על הדם" ואת משתתפיו "גויים דוברי עברית".
במאמר נכתב כי מדינת ישראל כולה הייתה באבל בעקבות התרסקות המטוס הרוסי והפיגוע בעפולה, "כולנו, חוץ ממקום אחד, חוץ מקבוצה אחת: בתל-אביב החליט מי שהחליט להמשיך בחגיגה הביזארית של מה שמכונה 'מצעד האהבה', זה היה תיעוב, זו הייתה ממש כך - חגיגה על הדם... כאן מי שרקדו על הגגות היו תל-אביבים 'קובעי טעם טוב' ומה שמכונה אנשי רוח - המוגדרים במילון הישראלי כ'מי שחתומים על על עצומות של מרצ ושמאלה, ולפעמים גם מימ"ד'".
מאמר המערכת של "הצופה" היפנה אצבע מאשימה גם לעיריית תל-אביב ואל העומד בראשה, רון חולדאי, ומגדיר את החלטתם שלא לבטל את "מצעד האהבה" כהחלטה "מגעילה, כמעט כמו שהעיר הזאת נראית".
בהתייחס לדבריו של בכיר בעיריית תל-אביב שאמר כי "אין מה לעשות, תל-אביב זו מדינה אחרת" מאשים "הצופה: "כמו שזה נראה, למדינה האחרת הזו אין יחסי ידידות מוגזמים עם מדינת ישראל".
דובר עיריית תל-אביב יפו, הלל פרטוק, אמר בתגובה כי "עיתון הצופה מנצל את האירוע הקשה והטראגי ועושה בו שימוש ציני וזול על מנת להתנגח עם עיריית תל אביב -יפו, על רקע מדיניותה בנושאים כמו מינוי רב אחד לעיר, אי אכיפת החוק לפתיחת בתי אוכל בתשעה באב ועובדים זרים".
פרטוק הסביר כי "העירייה שקלה להפסיק את המצעד אך טכנית לא ניתן היה להפסיק צעדה של 250,000 איש שכבר יצאה לדרך".
תנועת ש"ס הוציאה הבוקר הודעה בה היא מגבה את החלטתו של הרב הצבאי הראשי, הרב ישראל וייס, וטוענת כי "החלטתו נבעה משיקולים הלכתיים טהורים", שכן "ההלכה קובעת כי אם מדובר בספק פיקוח נפש אפילו קל שבקלים, מחללים בעקבותיו את השבת ואפילו את יום הכיפורים, אך במקרה זה לא היה ספק כלל בהסתמך על הערכות הרמטכ"ל ושר הביטחון שלצערנו, אפסו הסיכויים להציל ניצולים".
במקביל תוקפת ש"ס את קיום מצעד האהבה, המכונה "מצעד הטומאה והביזיון" ואומרת "מוטב היה לו יוסי שריד וחברו לדרך האנטי-דתית, טומי לפיד, היו מבטלים את מצעד מצביעיהם ביום הטומאה והביזיון (יום האהבה) בתל-אביב ולו רק כדי להפגין מעט סולידריות עם ציבור העולים מחבר העמים שאיבדו את יקיריהם".
ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) מחה על הביקורת של ש"ס על קיום מצעד האהבה ואמר: "חבל שש"ס מחפשת עכשיו הצדקות ותירוצים רק כדי לפתור את עצמה מאשמה. מצעד האהבה החל עוד בטרם נודע על האסון. זה מצחיק שדווקא ש"ס היא זו המבקרת בתור אחת שנוהגת לקיים עצרות ושמחות מפיגוע לפיגוע".

בהכנת הידיעה השתתפה לינוי בר גפן


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוגגות במצעד האהבה
צילום דלית שחם
צילום איי פי
קרובת משפחה של אחד הנספים
צילום איי פי
ארכיון ידיעות אחרונות
ח"כ פריצקי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים