שתף קטע נבחר

'דרך פתח-תקוה' בת"א הפכה ל'דרך מנחם בגין'

בטקס שהתקיים בנוכחות ראש הממשלה שרון, בני משפחת בגין וראש עיריית תל-אביב, הוסב שמו של הרחוב הסואן. ראש הממשלה, שנאם בטקס, ציין כי המאבק על ירושלים יימשך לפי מורשתו של בגין

הערב (יום ה') הוסב שמו של רחוב דרך פתח-תקוה בתל-אביב, ומעתה הוא נקרא 'דרך מנחם בגין', על שם ראש הממשלה המנוח, שהלך לעולמו לפני 9.5 שנים. בטקס שהתקיים במעמד ראש הממשלה אריאל שרון, בני משפחת בגין וראש עיריית תל-אביב רון חולדאי, נמסר לוח ועליו שם הרחוב החדש, לבנותיו של בגין, חסיה מילוא ולאה בגין.
הוועדה לבחינת שמות רחובות בעיריית תל-אביב החליטה לקרוא לרחוב שהוא מהסואנים בעיר על שמו של בגין, שכיהן כראש ממשלת ישראל בין השנים 1977-1983, מפקד ארגון האצ"ל וזוכה פרס נובל לשלום, על חתימת הסכם השלום עם מצרים מול עמיתו, נשיא מצרים המנוח, אנואר סאדאת.
"תל-אביב פורעת היום חוב של כבוד לאחד מגדולי בניה של המדינה לדורותיה, חתן פרס נובל לשלום, מנחם בגין. דרך זו היא מהסואנות ביותר והתוססות, ועכשיו תישא את שמו של גיבור דור השואה והתקומה", דברי ראש הממשלה שרון בטקס.
בנאומו קשר שרון בין משנתו של בגין למוקד הסכסוך הישראלי-פלסטיני וקבע כי "ברוח דרכו ומורשתו (של בגין) נמשיך את המאבק על שלמותה של ירושלים, שתישאר לנצח הבירה המאוחדת והבלתי מחולקת בריבונות ישראל, לנצח נצחים".
בטקס לקח חלק גם יחיאל קדישאי, עוזרו האישי של בגין. "אני מביע את תודת המשפחה ואת תודת המשפחה הלוחמת, אנשי האצ"ל, ההגנה והלח"י", דברי קדישאי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה מילנר - לשכת העתונות הממשלתית
מנחם בגין ז"ל
משה מילנר - לשכת העתונות הממשלתית
מומלצים