שתף קטע נבחר

מאסר עולם נגזר על רעי חורב

חורב הודה והורשע ברצח הנער אסף שטיירמן בדצמבר 96' ביער אוסישקין בכפר סבא. בית המשפט קבע ברוב דעות כי "חורב איבד כל צלם אנוש ולא ניתן לדמותו אפילו לחיית השדה. הוא ביצע את מעשיו באטימות לב ונפש". אחת השופטות סברה כי יש לגזור עליו 20 שנות מאסר בלבד

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ג') מאסר עולם על רעי חורב, שהודה והורשע ברצח הנער אסף שטיירמן בדצמבר 96' ביער אוסישקין בכפר סבא.
החלטת השופטים התקבלה ברוב דעות, לאחר שאחת השופטות סברה כי יש לקבוע לו מאסר של 20 שנה בלבד.
אחד משופטי הרוב, השופט נתן עמית, כתב בגזר הדין כי "חורב ביצע את מעשיו במחשבה בהירה, ומתוך כוונה ברורה ותכנון מחושב, בדם קר, בקור רוח מדהים תוך אטימות לב ואטימות נפש, ומתוך דבקות במטרה להביא למותו של אסף".
השופט קבע כי "הנאשם במעשיו איבד כל צלם אנוש ואפילו לחיית השדה לא ניתן לדמותו. היה זה רצח לשם רצח. מעשה רישעות לשמו ללא מניע, ללא קינטור, ללא כל סיבה נראית לעין, ללא רגש של חמלה וללא היסוס של חרטה. וכל זה כנגד צעיר כבן גילו של הנאשם שלא עשה לו כל רע ושנקרה בדרכו באקראי".
השופט הוסיף כי "מעשיו בוצעו באכזריות יוצאת דופן שהתבטאה בעשרות דקירות פגיון וריטוש גולגלתו באבן כבדה, תוך כדי חניקתו. הוא אף לא שעה לצעקותיו ולתחנוניו של קורבנו להפסיק".
לדבריו, "כך נגדעו חייו של עלם חמודות על לא עוול בכפו והוא בדמי ימיו ושעון החיים של אמו, אחיו ובני משפחתו עצר מלכת. השכל הישר מתקשה לקלוט והלב ממאן להאמין, שבן אנוש מסוגל היה לבצע את מה שעשה הנאשם לקורבנו, ולא ניתן למצוא בספר החוקים עונש שיכפר על פשע כזה".
לדעתו של השופט עמית הצטרפה השופטת שרה ברוש, שכתבה בגזר דין כי למרות שחורב היה קטין בזמן ביצוע הרצח, ולפי החוק בית המשפט אינו מחויב להטיל עליו מאסר עולם, הרי שבמקרה זה הוא ראוי למאסר עולם.
השופטת רינה משל סברה שיש לגזור על חורב מאסר של 20 שנים בלבד, לאחר שהשתכנעה מכנות הבעת החרטה שלו על ביצוע הרצח ומכך שאין לו עבר פלילי וחשבה כי יש לו סיכויי שיקום.
לאחר מתן גזר הדין אמרה אמו של אסף שטיירמן כי היא אינה בטוחה שחורב לא רצח מישהו נוסף. בהתייחסה לדברי השופטת משל אמרה האם כי "אין צורך לרחם עליו". סבו של אסף, יוסף, אמר כי "זה גזר דין שציפיתי לו. אין בזה הקלה לאחר שאסף בקבר אבל לפחות נעשה הצדק".
סניגורו של חורב, עו"ד ארז מלמד, הודיע כי יערער לבית המשפט העליון על חומרת גזר הדין. זאת, לאחר שהשופטים דחו ברוב דעות את טענתו כי על פי חוק הנוער עבירה שדינה מאסר עולם לא תעלה על 20 שנה במקרה של קטין.

סיבת הרצח: אין

חורב נעצר בדצמבר 2000 לאחר שאשתו הגיעה למשטרת ירושלים וסיפרה, כי בעלה התוודה בפניה על רצח שביצע בשנת 96'. חורב נעצר, הודה בביצוע הרצח האכזרי, וטען שעשה זאת "ללא כל סיבה" ורק מכיוון ששטיירמן "היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון".
חורב גם סיפר לחוקריו שהיו לו שתי שותפות לרצח: סיגלית חיימוביץ', שמשפט הרצח שלה מוסיף להתנהל, וליהי גלוזמן, שהפכה לעדת מדינה בפרשה.
בכל מהלך המשפט המתנהל מאז חודש ינואר, שמר חורב על שתיקה ורק לפני שבועיים, בשלב הטיעונים לעונש, ביקש לראשונה סליחה מיעל רוזמן, אימו של אסף. חורב אמר כי ביצע את המעשה בצורה זדונית ואכזרית מכיוון שלא ידע את ערך החיים וביקש להקל בעונשו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דלית שחם
רעי חורב. השופטים הביעו זעזוע
צילום דלית שחם
מומלצים