שתף קטע נבחר

חברי כנסת: ח"כ ליצמן יזם חוק לטובת בן אדמו"ר שהורשע באונס

"הצעת חוק שערורייתית". כך כינו חברי הכנסת את הצעת החוק של ליצמן, על פיה עברייני מין שלא החלו בתהליך השיקום, יוכלו לצאת לחופשה. הח"כים טוענים כי החוק מיועד לעזור לבן אדמו"ר שהורשע באונס אחייניתו. ליצמן טוען כי לא יזם את חוק כדי להקל על בן האדמו"ר

הצעת חוק של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), עוררה היום (ג') סערה בכנסת. מספר חברי כנסת טוענים כי ליצמן יזם הצעת חוק שתקל על עברייני מין לצאת לחופשות, בין השאר, כדי לאפשר את יציאתו לחופשה של בן אדמו"ר שהורשע באונס אחייניתו ונידון ל-16 שנות מאסר.
ח"כ ליצמן אומר כי לא יזם את החוק למען בן האדמו"ר אך מסביר כי דרך סיפורו של בן האדמו"ר, התוודע אל העובדה שלעתים שוללים מאסיר חופשות, אם הוא מסרב להודות כי ביצע פשע.
סיעת יהדות התורה יזמה בעבר חוק לטובת אדם פרטי. הצעת החוק, של ח"כ שמואל הלפרט, שזכתה לכינוי "חוק ברגר", לא עברה את אישור הכנסת. על פי ההצעה ניתן היה למנוע את הסגרתו של חיים ברגר, קשיש אמריקני, שהורשע בעבירות מס בארה"ב ונמלט לישראל. החוק אמור היה לקבוע כי אנשים מעל גיל 70 לא יוסגרו למדינות זרות.
על פי החוק הקיים עברייני מין שלא הודו במעשיהם ולא החלו תהליך שיקום, אינם מורשים, על פי נוהלי השב"ס, לצאת לחופשות. הצעת החוק של ליצמן קובעת כי גם עברייני מין שלא הודו במעשים ולא החלו בשיקום, יורשו לצאת לחופשות.
חברי הכנסת כאמור הגיבו בזעם על הצעת החוק. יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, אמר כי "פוליטיקאים כמו הרב ליצמן, שרוממות המוסר היהודי ומצוות האלוהים בפיהם, לא מהססים להשתמש בכנסת בכדי לשרת פושעים ואנסים. זו עוד דוגמה למצח הנחושה שבה הח"כים מיהדות התורה מנסים לנצל את הכנסת לצרכיהם הפרטיים של מקורביהם. הדבר בולט שבעתיים כאשר אחד האנסים המסוכנים ביותר במדינה, שקיבל חופשה, לא חזר ממנה ומתהלך היום חופשי".
ח"כ איתן כבל (העבודה) קרא לליצמן למשוך את הצעת החוק: "זו הצעת חוק שערורייתית שהשלכותיה יביאו לסיכון הציבור. לא ייתכן שהכנסת תאשר חוק כזה הפוגע באזרחיה, במיוחד לאחר בריחת האנס מהדרום. מה מנסה ח"כ ליצמן לעשות? ליצור פניקה בקרב הציבור כולו?".
ח"כ מוסי רז ממרצ אומר כי ח"כ ליצמן מביא לשיאים חדשים את החוצפה החרדית: "הגיע הזמן שהח"כים החרדים יתנשאו מעל האינטרסים הצרים שלהם ויבינו שחוקים מסוג זה מזיקים לכלל החברה, כולל הציבור אותם הם מייצגים שגם בו, רחמנא ליצמן, יש עברייני מין".
ח"כ ליצמן טוען שלא מדובר בחוק למען בנו של האדמו"ר ומסביר כי דרך בן האדמו"ר שמע על נוהלי השב"ס. ח"כ ליצמן הוסיף כי "על פי הנוהל הזה של השב"ס, האסירים מוענשים בעונש כפול ואחרי תקופה מסוימת כאשר מגיעה להם חופשה, השב"ס מונע אותו מהם ובעצם לוחץ עליהם להודות בפשע, כך שאם האסיר לא יודה, הוא ייענש ויישללו ממנו זכויותיו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
ח"כ ליצמן. פעם שנייה?
אתר הכנסת
מומלצים