שתף קטע נבחר

מחר: הפגנה בת"א נגד רדיפת התקשורת ברוסיה

קבוצת אנשי רוח ואקדמיה מחבר העמים יפגינו מחר מול שגרירות רוסיה בתל אביב נגד "ציד המכשפות והרדיפה השיטתית של בעלי ההון היהודיים המחזיקים בתאגידי תקשורת"

עשרות אנשי רוח ואקדמיה יוצאי מדינות חבר העמים יקיימו מחר (ב') אחר הצהריים עצרת שקטה מול השגרירות הרוסית בתל אביב, במחאה על מה שהם מכנים "האנטישמיות וציד המכשפות" שמנהל השלטון ברוסיה נגד ערוצי התקשורת העצמאיים.
בין התחנות העצמאיות נגדן פועל הממשל הרוסי, גם תחנת הטלוויזיה TV-6, הנמצאת בבעלות איש העסקים היהודי בדרי פטרקצשווילי, ששידוריה נקלטים גם בישראל. לדברי מקורביו של פטרקצשווילי בארץ, מנסים בכירי השלטון ברוסיה, בראשות הנשיא ולדימיר פוטין, לצמצם את השפעתו של איש העסקים היהודי ולסגור את תחנת הטלוויזיה.
לדברי המקורבים הישראליים, TV-6, בה עובדים עיתונאים רבים שעזבו את תחנת הטלוויזיה NTV, היא תחנת הטלוויזיה היחידה המבקרת ללא הרף את התנהלות השלטון ברוסיה, לאחר שהשלטון הרוסי הלאים את התחנות NTV ו-ORT.
NTV היתה בעבר הלא רחוק בבעלותו של איש העסקים היהודי ולדימיר גוסינסקי ואילו ORT היתה בבעלותם של אנשי העסקים היהודים בוריס ברזובסקי ופטרקצשווילי. שתי התחנות הולאמו על ידי הממשלה לאחר שאילצו את בעליהן לוותר על השליטה ולעזוב את אדמת רוסיה.
אלי קריצ'בסקי, עיתונאי לשעבר וממקימי תנועת "חופש ביטוי ללא גבולות", אמר ל-ynet כי אנשי הרוח בישראל מודאגים מהפגיעה בחופש הביטוי ברוסיה ו"מהרדיפה השיטתית של הממשלה הרוסית את בעלי ההון היהודיים המחזיקים בתאגידי תקשורת".
לדבריו, "השלטון הרוסי רודף את פטרקצשווילי ולא מאפשר לו להיכנס לתוך שטח רוסיה. אם הוא ייכנס, הוא ייעצר. ככה אי אפשר לנהל אמצעי תקשורת כמו TV-6, ואנחנו מודאגים שגם הוא בסוף ייאלץ לוותר על השליטה. אם זה יקרה, גם אמצעי התקשורת האחרון המבקר את המדינה ייפגע בצורה רצינית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורן אגמון
גוסינסקי. הממשלה הלאימה
אורן אגמון
מומלצים