שתף קטע נבחר

קצב למשפחות ההרוגים באסון המטוס: "כולנו בני העם היהודי"

במלאת 30 לאסון מטוס חברת התעופה הסיבירית שהתרסק בים השחור נערך טקס אזכרה לנספים בנוכחות ראש הממשלה ונשיא המדינה. "ליבנו עמכם ואנו מושיטים זרועותינו לחבק אתכם", אמר שרון בטקס

"30 יום חלפו מאז האסון הנורא, וההודעה הקשה לא מרפה. זה לא רק המילים אלא גם התמונות ששבות וחוזרות, כל תמונה היא סיפור חיים ועולמות שלמים של תקווה, שאיפות וחלומות שיוצרים יחד רקמה אנושית חיה". כך אמר הערב (יום ב') ראש הממשלה אריאל שרון בטקס האזכרה הממלכתי לנספים באסון המטוס הסיבירי.
30 יום חלפו מאז האסון בו התרסק מטוס חברת התעופה הסיבירית שיצא משדה התעופה בבן גוריון ליעדו בנובוסיבירק, ונפל בים השחור. 66 נוסעים ו-12 אנשי צוות, שהיו על המטוס נספו, ביניהם 41 אזרחי ישראל ו-25 תיירים.
בין הנוכחים בטקס האזכרה היום גם נשיא המדינה, משה קצב, בני משפחות הנספים, עולים חדשים, רובם מחבר המדינות, חברי תנועות הנוער ומועצות התלמידים, חיילים ובני נוער שעלו לארץ בגפם.
את נר הזיכרון הדליק בטקס אנטון ואנדריי פולבייב, נציג משפחות הנספים. ציגי תנועות הנוער וצה"ל הניחו נרות זיכרון תוך קריאת שמות הנספים, כשהקהל באולם עמד עם רגליו.
"כאבם של הנספים הוא כאב העם כולו, אסון העם היהודי במדינת ישראל, והזעזוע פקד את כל אזרחי המדינה", אמר נשיא המדינה ובכך ביקש לדחות את הביקורת שהתעוררה מייד לאחר האסון, כאילו אזרחי ישראל לא גילו ביטויי הזדהות כנים עם האסון שפקד את העולים מרוסיה. "כולנו בני העם היהודי", סיכם הנשיא.
ראש הממשלה חיזק את דברי הנשיא ואמר: "דווקא בעת משבר ואסון, אנו שנולדנו בארץ לומדים לפתע מה זה להיות עולים ועד כמה צר עולמנו ללא עולמם, וכי העולים הם חתך מייצג של הכוח והעוצמה של העם היהודי. ליבנו עמכם ואנו מושיטים זרועותינו לחבק אתכם, ואוזנינו קשובה לעזרתם".
הסוכנות היהודית נערכת בימים אלו להעלאת קרובי המשפחה של הנספים מרוסיה לישראל, וזאת בעקבות החלטת משרד הפנים לאפשר למשפחות לעלות לארץ גם אם הן אינן זכאיות לכך על פי חוק השבות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טקס אזכרה בים השחור (ארכיון)
מומלצים