שתף קטע נבחר

ההרוג באזור שכם: סרן אייל סלע

סלע, קצין מילואים, נפצע אנושות בחילופי אש כבדים באזור כביש עוקף שכם. הוא הניח אחריו אישה ושלושה ילדים. הלווייתו נערכה היום במושב ניר בנים

הישראלי שנהרג אמש (ג') בחילופי האש באזור שכם הוא סרן אייל סלע (39), חייל מילואים ששירת באזור. סלע שהתגורר במושב ניר בנים הניח אחריו אישה ושלושה ילדים. הלווייתו נערכה היום (ד') בשעה 15:00 במושב בו התגורר.
סלע היה אמור לסיים את שירות המילואים שלו בעוד כשבוע וחצי. בתחילת השבוע הוא הגיע לחופשה וסיפר לאשתו, נעמי, שהשירות באזור שכם קשה לו מבחינה נפשית. הוא הוסיף שלטעמו, הפלסטינים באזור מנסים רק להתפרנס ו"לחיות בכבוד". ביום שני הוא חזר להמשך שירות המילואים שלו.
בני הזוג התגוררו במושב ניר בנים שבתחום שיפוטה של המועצה האזורית באר טוביה. הם הכירו בארה"ב. לאחר שנישאו הם גרו בקיבוץ כיסופים ולפני כשש שנים, רכשו את הבית בניר בנים. לבני הזוג שלושה ילדים, בני שמונה, חמש ושנתיים.
תושבי ניר בנים סיפרו שסלע היה אדם שקט ורציני ש"השמיע את דעותיו רק כשהיה צורך בכך, ותמיד בצורה שקטה ומאופקת". הוא היה חבר בוועד ההורים המרכזי בבית ספר שבו למד בנו הבכור ניצן.

נפגע בהתקלות

האש נפתחה בסביבות השעה 13:00 בצהריים לעבר החוליה שהוזנקה לחפש אחר דמויות חשודות. סלע נפגע מירי בבטנו. למקום הוזנק מסוק, שפינה אותו במצב אנוש לבית החולים "שיבא" בתל השומר, שם נפטר מפצעיו.
במהלך חילופי האש ירו חיילי צה"ל שהיו באזור בשלושת המחבלים הפלסטינים והרגו אותם. מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet שחילופי האש נמשכו קרוב ל-40 דקות.
גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס הודיעו בשיחת טלפון למשרדי תחנת הטלוויזיה הסעודית "MBC" ברמאללה שאת הפיגוע ביצעה חוליה משותפת לארגונים פלסטינים. בהודעה נאמר כי בפעולה השתתפו איאד אל-חטיב מהחמאס עלי אבו-חיג'לה מהמפלגה הקומוניסטית וג'מאל מלוח מהפתח.
עדי ראייה שהיו במקום טוענים שלאחר ההתקלות הגיע למקום אמבולנס של הסהר האדום הפלסטיני על מנת לטפל בשלושת המחבלים שהיו עדיין בחיים. החיילים, לדבריהם, דרשו מהצוות הרפואי לטפל בחייל ובמקביל ירו למוות בשלושת הפלסטינים הפצועים.
דובר צה"ל הכחיש את הדברים וטען כי שלושת המחבלים נהרגו בחילופי האש. לדבריו, אמבולנסים של הסהר האדום הורשו להתקרב לשלושת המחבלים וצוות רפואי הוא שקבע את מותם.

הפלסטינים: השטח דוחה את הפסקת האש

מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet שהתרבות הידיעות על פעילותן של חוליות חמושות משותפות לארגונים שונים "מעידה שהשטח דוחה את הפסקת האש". לדברי המקורות "העובדה שאנשי פתח השתתפו בפיגוע בשכם ביחד עם אנשי החמאס ואנשי המפלגה הקומוניסטית מעידה שברמת השטח אין הפסקת האש".
לדבריהם "הפעילות המשותפת למספר פלגים באה לומר להנהגה המדינית שהשטח אינו תומך בהפסקת האש וכי הרחוב הפלסטיני על כל הפלגים שלו נחוש להמשיך באינתיפאדה. החוליות המשותפות מסמלות את הלכידות של הפלסטינים ואת הדחייה לכל אפשרות להידברות עם שרון", אומרים המקורות.

בהכנת הידיעה השתתף פליקס פריש

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה צפריר אביוב
סרן אייל סלע
צילום רפרודוקציה צפריר אביוב
מומלצים