שתף קטע נבחר

בני ברק: רחוב הרצל הפך לרחוב הרב שך

ועדת השמות של עיריית בני ברק החליטה להחליף שמו של רחוב הרצל המרכזי, הקרוי על שמו של "חוזה המדינה", לרחוב הרב שך על שמו של המנהיג החרדי שנפטר בסוף השבוע . דובר העירייה: מחליפים רק את שמו של חלק מהרחוב

ועדת השמות של עיריית בני ברק החליטה בישיבה מיוחדת שהתקיימה אמש (יום ד') לשנות את שמו של רחוב הרצל המרכזי, הקרוי על שמו של "חוזה המדינה", לרחוב הרב שך על שמו של המנהיג החרדי שנפטר בסוף השבוע שעבר (על יחסו של הרב שך למדינה- ראה קישור מימין). ראש עיריית בני ברק הרב מרדכי קרליץ , שהיה מיוזמי ההצעה אמר בישיבה שהרב שך עמד בראש ישיבת פוניבז' שבעיר למעלה מחמישים שנה וכי במשך עשרות שנים נטל על שכמו את משא הציבור. הרב אברהם רובינשטיין חבר מועצת העירייה אמר כי "ישנו הרב שך העולמי וישנו הפן הבני ברקי של הרב שך, שדאג תמיד לאוכלוסייה של העיר והורה לתלמידיו להתגורר בה ולא לעזוב אותה".
ההחלטה הסמלית של עיריית בני ברק זכתה לביקורת קשה, ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) אמר "אין גבול לבושה, בעיר בני ברק שיש בה אלפי אנשים שמוזנים על ידי החברה הציונית, בחרה העירייה להחליף את שם הרחוב שנקרא על שם מייסד הציונות בשמו של שונא הציונות". ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר: "בהחלטה קברה הערב עיריית בני ברק את הבושה. זוהי עזות מצח וביזוי שמה של הציונות".
דובר עיריית בני ברק אברהם טננבוים מסר בתגובה כי לא מדובר בהסבת שמו של כל הרחוב, אלא בקטע אחד שלו ש"לא הייתה לו רציפות גיאוגרפית עם הקטע השני", עוד מסר טננבוים כי ועדת השמות החליטה גם על שינוי שמו של רחוב "המעפילים" לרחוב "בנימין אברהם" על שמו של תושב פרדס כץ בני אברהם שנחטף לפני כשנה ואשר לפני שבוע החליט הרב הראשי לצה"ל תת אלוף ישראל וייס כי הוא "חלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע".
תושבים בבני ברק טענו כי אינם מבינים על מה הכעס בהחלפת שמו של הרחוב מרחוב הרצל לרחוב הרב שך, בין היתר הסבירו כי ממילא בפועל הרחוב לא נקרא על ידי תושביו 'רחוב הרצל' אלא רחוב 'המשך רש"י' (במלעיל), על שם רחוב רש"י הסמוך אליו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים