שתף קטע נבחר

דרום אמריקה: גן העדן של הטרור האיסלאמי?

האזור בגבול ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי הפך לפי הערכות מודיעיניות לחממה לטרור. מאחורי המסחר המתנהל באזור עומדים ארגוני טרור ובראשם החיזבאללה, הג'יהאד האיסלאמי ואנשי בין לאדן. ארגוני הטרור הצליחו לתעל גם את המסחר בדיסקים מזויפים למטרותיהם

מקורות ביון טוענים כי האזור שבגבול ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי מהווה "גן עדן" לטרור. כך מפרסת רשת CNN.
בעיר סווידאד דל אסטה, על גדות נהר הפרנה שבצד הגבול של פרגוואי, שם רוב הסוחרים הם ממוצא ערבי, פורח המסחר בכלל והשוק השחור בפרט. אבל זה לא הכל. מקורות מודיעין טוענים כי מאחורי הסחר המתנהל שם מסתתרת פעילות של איסלאמים קיצונים, הקשורים לחיזבאללה, לג'יהאד האיסלאמי המצרי ולאוסאמה בין לאדן. גם שמו של איש החיזבאללה הבכיר עימאד מורניה, ששמו הופיע ברשימת המבוקשים שפירסם האף.בי.אי, מוזכר כמי שמעורב במתרחש באזור. לפי החשד, פעילות הטרור מתנהלת גם באמצעות כמה מסגדים באזור.
התביעה בארגנטינה ופרגוואי סבורה כי איש החיזבאללה אסד אחמד ברקאת הוא המפעיל האזורי של חיזבאללה. המשטרה מנהלת מצוד אחריו לאחר שהוצא נגדו צו מעצר בינלאומי. הוא חשוד בין היתר במעורבות בפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס ב-92' והפיגוע במרכז היהודי בבירת ארגנטינה ב-94'.
ברקאת הוא הבעלים של אחד הקניונים הגדולים בסווידאד דל אסטה, שלפי הערכה שימש כמקור לגיוס כספים לחיזבאללה. ככל הנראה הוא הצליח להימלט לברזיל ואולי אפילו ללבנון. כמה מעוזריו נעצרו והואשמו באחזקת מסמכים מזויפים וסחר בתקליטורים פיראטיים. התובעים סבורים שהסחר בדיסקים הפירטיים מהווה כיסוי גם לפעילות הטרור שלהם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בין לאדן. שמו לא נפקד
צילום איי פי
מומלצים