שתף קטע נבחר

יממה לפני הפיגוע הודיע אדם "יש פיגוע בכפר הס"

האדם התקשר לתושב גבעתיים במוצאי שבת, וזה התקשר למשטרה. יממה אחר כך התרחש הפיגוע. ההרוג, אהרון אוסישקין, הובא למנוחות. המחבל טרם נתפס

החיפושים אחר רוצחו של אהרון אוסישקין, שנרצח אמש בפיגוע ירי בכפר הס, נמשכים הבוקר (ב') בפרדסים סביב היישובים באזור השרון ועל קו התפר. בחיפושים משתתפים כוחות מתוגברים של המשטרה ומשמר הגבול. בתוך היישובים הוצבו כוחות מתוגברים המאבטחים את מוסדות החינוך ותחנות ההסעה. עד כה לא העלו החיפושים דבר. "אין לנו קצה חוט", אמר ל-ynet גורם ביטחוני.
גורם במשטרה אומר ל-ynet, כי החשוד הוא גבר שגובהו 1.75 מטר, הוא לבש מכנסיים כהים וגופיה כהה, ודיבר במבטא ערבי כבד.
במהלך הסריקות הבוקר נעצרו כ-20 ישראלים החשודים בהסעת פלסטינים ללא היתרי עבודה לתוך הקו הירוק.
היום נודע כי יממה לפני הפיגוע קיבל אזרח מגבעתיים שיחה מבחור שדיבר במבטא ערבי, וסיפר לו על פיגוע שמתרחש בכפר הס. האדם העביר את המידע למשטרה ולאזור המושב הגיעו כוחות משטרה, שלא מצאו דבר. בחלוף יממה - התרחש הפיגוע. הדיווח הראשון על שיחת הטלפון נמסר בגלי צה"ל.

ניגש לבדוק את החשוד

אוסישקין, בן 50, נהרג אתמול בערב מירי בכניסה לכפר שבגוש תל מונד בשרון. ישראלי נוסף, אבי דביר, נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא.
קצין הביטחון של המועצה האזורית לב השרון, גבי צפתי, סיפר ל-ynet על שאירע: "אדם חשוד ניצב בכניסה לישוב. אוסישקין הוזעק למקום על ידי אזרח ששוחח עם האיש וחשד בו. אוסישקין התחיל לחפש אחריו וכשהבחין בו, התקרב לעברו כדי לשאול אותו מה הוא עושה במקום ואז הוציא האדם החשוד אקדח וירה בו. האנשים החלו לברוח מהמקום ואז החשוד הספיק לירות על אדם נוסף שנפצע ברגלו".
יוסי גדניאן, תושב תל מונד, היה 50 מטרים ממקום הפיגוע. "שמענו חמש-שש יריות אחת אחרי השניה", סיפר, "אחרי שתי דקות שמענו מכונית שנוסעת ונתקעת במשהו. שמענו גם קול של קטנוע שנוסע לכיוון צפון. היינו בטוחים שמדובר בגנבי רכב שירו בהם ולכן לא הגענו למקום. רק אחרי מספר דקות התברר לנו שמדובר בפיגוע ירי".
הדר כרמל, תושב כפר הס, סיפר כי "לפני שבוע היתה שמועה על מישהו חשוד עם כלי נשק שעומד בכניסה לישוב, ובעקבות השמועה כל הישוב היה בהיסטריה בחשש שמדובר במחבל. רק שבוע עבר - ועכשיו זה אמיתי".
יובל כהן, תושב כפר הס, סיפר: "הבחנתי בפצוע על המדרכה, שאלתי אותו מה קרה, ואז הוא אמר שמישהו ירה בחברו - והוא נמצא באוטו. התקרבנו למכונית ומצאנו את הפצוע השני מדמם, התחלנו לטפל בו והזעקנו את החובש. ביצענו בו החייאה אבל זה לא עזר".

ההרוג: אב לשלושה, מוותיקי היישוב

מאות אנשים לוו בצהריים את אוסישקין, בהלווייה משטרתית בבית העלמין האזורי של גוש תל מונד. שר החקלאות, שלום שמחון, שמייצג את הממשלה, אמר כי הממשלה תעשה הכל כדי למצוא את רוצחו של אוסישקין.
חבריו סיפרו ל-ynet כי משפחתו היא מוותיקות היישוב. הם סיפרו כי לאוסישקין הייתה "משפחה נפלאה, אשה, שני בנים ובת".
"הוא עסק בגידול פרחים לייצוא, ולפני כעשרה חודשים התחיל במקביל לעבודתו במשק לעבוד כרכז הביטחון של המושב ומשכורתו שולמה על ידי המושב. הוא היה אחד האנשים הפעילים והמעורים בחיי הכפר. רס"ן במילואים", סיפרו.
מזכיר המושב, אבישי קרפובסקי, סיפר כי לפני כשנה החליטה המדינה לבטל את המימון למשרת רכז הביטחון, "בגלל שהמושב לא על קו התפר". ואולם, במושב היתה מכת גניבות של ציוד חקלאי, ו"אז החלטנו למנות קב"ט מטעם המושב, ואהרל'ה נבחר לתפקיד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
כוחות המשטרה בכפר הס
צילום ערוץ 1
צילום : רפרודוקציה
נרצח. אהרון אוסישקין
צילום : רפרודוקציה
מומלצים