שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בג"ץ מחזיר את ההגה לכנסת

  בדיון בעתירה בדבר קיום מירוצים החליט בג"צ לחכות ולראות מה יקרה בכנסת

  בג"ץ קבע היום (ג') כי קיום מירוצים בישראל הוא עניין שיוכרע בראש ובראשונה בידי הכנסת. בעתירה, בדבר קיום מירוצים בישראל שהוגשה על-ידי מספר נהגי מירוץ לפני כחודש, ביקשו הנהגים מבית המשפט לאפשר קיומם של מירוצים בצו זמני עד להסדרת החקיקה בנושא.
  ההחלטה מהיום קובעת כי לא יינתן צו זמני, אלא ייקבע דיון נוסף בנושא בעוד ארבעה חודשים. עד אז, ממליץ בית המשפט לאפשר לרשות המחוקקת (הכנסת) לטפל בנושא. אגב, רק לפני כשבוע הגיש ח"כ אברהם פורז (שינוי) הצעת חוק שתאפשר "פעילות ספורטיבית בתחום המוטורי".

  קצת רקע

  כיום, לאחר שנים ארוכות בהן מנסים גופים שונים לעגן בחוק מירוצים מכל סוג, עדיין לא מאפשרת המדינה קיום אירועים מוטוריים מסוג זה. לטענת השוללים, בהם גם המשטרה, מסכנים אירועים אלה את המשתתפים, כמו-גם את הצופים בהם. זאת, בניגוד גמור לכל המוכר והידוע במדינות העולם המערבי.
  וכמו תמיד כמעט, גם כאן לא מונע האיסור את הפעילות עצמה, אלא רק הופך אותה ל"מעשה שבגנבה", לאירוע נסתר בדרך-כלל מעיני הציבור, ובוודאי מעיני הזרוע האוכפת.
  בעניין זה כדאי לציין כי בבית המשפט היום טענה המדינה כי הנושא "שקוף מבחינתה" מאחר ואין לו כל התייחסות בחוק. מכאן, כך עמדת המדינה, במצב החוקי דהיום לא ניתן לאסור או להתיר מירוצים אלא רק לאכוף עבירות המתבצעות במהלכם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים