שתף קטע נבחר

3 חודשי מאסר למורה שהתעללה בתלמידיה

נורית פלג, מורה לשעבר בבית הספר "ברנר" בתל אביב, נידונה ל-3 חודשי מאסר בפועל ו-6 חודשי מאסר על תנאי, לאחר שהורשעה בהתעללות ובתקיפה של שני תלמידים שלה. המורה אף השתמשה בתלמידים אחרים על מנת שיתקפו את המתלוננים

שלושה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי נגזרו היום (א') בבית המשפט השלום בתל אביב על נורית פלג, מורה לשעבר בבית הספר "ברנר" בתל אביב, שהורשעה בשתי עבירות של תקיפה ובשתי עבירות של התעללות בקטין חסר ישע. בית המשפט אף הורה לפלג לשלם לשני התלמידים בהם התעללה פיצוי כספי בסך 1500 שקלים כל אחד.
השופט גלעד נוי-טל, אמר כי התנהגותה האסורה של הנאשמת לא היתה חד פעמית והדגיש כי היא היתה היוזמת, הכוח המניע, הגורמת והמוציאה לפועל של מעשה התקיפה. לדברי השופט: "הנאשמת עשתה תלמידים קטינים – קטנים בכיתה ג'-ד' בני כ-9-10 שנים במועד האירוע, לכלי בידיה, לביצוע מעשי התקיפה האמורים".
"האכזריות שבהתנהגות הנאשמת מקבלת משנה תוקף לנוכח ההתנהגות הנלווית שלה. במקרה של אחד המתלוננים: כאשר התלמידים היכו את המתלונן, הנאשמת לא הפסיקה אותם. כאשר התלמידים לא היכו את המתלונן כמצופה, הנאשמת פנתה אליהם ושאלה אותם 'זהו?'. כמו כן, אמרה הנאשמת למתלונן שהוא אפס, ושכל הציונים שלו הם אפס והוסיפה כי היא שמחה שהיא הצליחה לשבור אותו", כתב השופט בגזר הדין.
השופט הדגיש, כי בהתנהגות של הנאשמת יש משום השפלה, ביזוי ורמיסת הכבוד של שני תלמידים שנאלצו לעמוד באמצע הכיתה ולספוג בעקבות דבריה מכות וכינויי גנאי מתלמידים אחרים שבכיתה כבמסע עונשין והשפלה פומבית.
בגזר הדין כתב השופט: "יש אינטרס ציבורי מובהק של הרתעה הן כלפי הנאשמת והן כלפי אנשי חינוך אחרים לבל ישתמשו באלימות נגד תלמידים, לא כל שכן בל יתעללו בהם. גזר הדין צריך לשקף מסר ברור וחד משמעי ולפיו התגובה הענישתית לאלימות של מורה כלפי תלמיד, לא כל שכן כלפי תלמידים רכים קטנים, תהיה מוחשית ומכאיבה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דלית שחם
נורית פלג בבית המשפט. "אתה אפס"
צילום דלית שחם
מומלצים