שתף קטע נבחר

עוכב מינויו של שפר לראש הרשות למניעת הלבנת הון

שר המשפטים, מאיר שטרית, הודיע כי הוא "ישקול שנית" את הצעתו למנות את סא"ל במיל' יהודה שפר לראש הרשות. זאת, כיוון שבג"ץ עדיין לא הכריע האם שפר אשם או זכאי בהטרדה מינית

נושא מינויו של סא"ל במיל' יהודה שפר לתפקיד ראש הרשות למניעת הלבנת הון עלה היום (א') לדיון בישיבת הממשלה. בתום הדיון הוחלט שלא לקבל החלטה באשר למינוי לאחר שהשר הממנה, מאיר שטרית, הודיע, כי ברצונו "לחשוב ולשקול שנית" את הצעתו.
מינויו של שפר לתפקיד הציבורי הבכיר שנוי במחלוקת, מאחר שהועמד לדין משמעתי בבית דין צבאי באשמת הטרדה מינית וזוכה מחמת הספק. בכתב הזיכוי נכתב, כי "עדיין רובצת עננה מעל שפר שזוכה מחמת הספק".
סגן משנה דנה מועד התלוננה, כי שפר הטריד אותה מינית, ולאחר שהוא זוכה מאשמת ההטרדה המינית היא עתרה לבג"ץ, שטרם נתן את החלטתו. למרות זאת, ביקש שר המשפטים למנות את שפר לתפקיד ראש הרשות למניעת הלבנת הון. הדיון היום בישיבת הממשלה גרם לו "להרהר שנית" במינוי.
בישיבת הממשלה לא הובעה התנגדות נחרצת למינוי של שפר, אולם השרים הצביעו על הבעייתיות העולה ממינוי אדם שחפותו לא הוכחה בבג"ץ. השרה לימור לבנת הציעה לעכב את המינוי עד שתתקבל הכרעת בג"ץ, והשר ניסים דהן הציע להעניק לשפר מינוי זמני.
שר המשפטים, מאיר שטרית, אמר בישיבה כי הוא שלם עם החלטתו לתמוך בשפר. "הוא זוכה, וכיום הוא גם ממלא תפקיד בכיר בשירות המדינה", אמר שטרית. אולם בשומעו את שאר השרים החליט שטרית לשקול את הצעתו בשנית. "למרות שהיה רוב למינוי, אבל השרות מתנגדות והשאר מתלבטים ואיני רוצה שיתפרש כאילו אני מביא את הממשלה תחת לחץ להכריע", הסביר השר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיכובים בהתחלת פעילותה של הרשות
מומלצים