שתף קטע נבחר

ח"כ סבן מעוניין להיטיב תנאי כליאת אסירים

חבר הכנסת מש"ס העלה שורה של הצעות חוק בכנסת, כולן נוגעות לזכויות אסירים ונועדו להיטיב תנאי כליאתם. "ח"כ סבן מניח שמצביעים פוטנציאלים של ש"ס הם פושעים ולכן העלה הצעות חוק אלה" התקומם ח"כ פריצקי משינוי

ח"כ יצחק סבן מש"ס הגיש אתמול (ב') שורה של הצעות חוק הנוגעות לזכויות אסירים. הצעת חוק אחת של סבן היתה לאפשר לאנשי דת לבקר אסירים המעונינים בכך פעמיים בשבוע. כל אסיר יהיה זכאי לשני ביקורים שבועיים של שני אנשי דת, לרבות רב, אדמו"ר, ראש ישיבה, קאדי, אימאם, כומר והגמון – לפי בחירתו. כל ביקור יימשך 45 דקות, ושעות הביקור תהיינה בין השעות 8:00 ל-16:00, בכל יום מימי השבוע. אסיר יוכל גם לבקש בשל נסיבות מיוחדות ביקורים החורגים מסדרי ומועדי הביקור הרגיל.
סבן הסביר, כי התיקון לחוק הקיים נעשה מאחר שכיום אין הסדר קבוע לביקורים של אנשי דת והם נתונים לשרירות דעתו של מנהל בית הסוהר. "פגיעה בחופש הדת של האסיר פוגעת לא רק בו אלא גם בדמותה של החברה", כותב סבן.
בהצעת חוק אחרת דורש סבן לעגן בחוק את העקרונות לפיהם יאושרו ביקורי משפחות אסירים בבתי סוהר. לפי החוק המוצע יוכל בן משפחה של כלוא לבקר בימים חמישי עד ראשון בין השעות 9:00 ל 17:00. כל כלוא יהיה זכאי לביקור אישי מידי שבוע שיערך על פי בקשת בן המשפחה. ביקור אישי הנערך על ידי ארבעה בני משפחה לא יפחת מ-45 דקות. בני משפחה המונה למעלה מ-8 נפשות, תהייה זכאית לפצל ביקור אישי בכלא לשני מועדים שבועיים.
ח"כ יוסי פריצקי משינוי הגדיר את הצעות החוק של סבן "מקוממות". "סבן סבור ככל הנראה שרוב האסירים היושבים עכשיו או שישבו בעתיד בכלא, הם מצביעים פוטנציאלים לש"ס, ולכן הוא מציע הצעות חוק הבאות להיטיב עם פושעים", אמר פריצקי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
יצחק סבן. ביקורים תכופים של אנשי דת
אתר הכנסת
מומלצים