שתף קטע נבחר

הפתעה מהרמטכ"ל: דרגת תת אלוף

הרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז, הפתיע אתמול את מפקד חטיבת גולני היוצא, שמואל זכאי, והעניק לו דרגת תת-אלוף. ביומו האחרון כמפקד החטיבה לכדו לוחמי סיירת גולני פעיל בחמאס שהיה מעורב ברציחתם של אבי סספורטס ואילן סעדון ז"ל. את זכאי, היוצא לטיול באוסטרליה, יחליף אלוף משנה משה (צ'יקו) תמיר

מפקד חטיבת גולני היוצא, אלוף משנה שמואל זכאי, זכה אמש (יום ב'), להפתעה אישית ונעימה מהרמטכ"ל, רב-אלוף שאול מופז. בתום טקס בו החליף אלוף משנה משה (צ'יקו) תמיר את זכאי בפיקוד על החטיבה, שלף מופז מכיסו דרגות תת-אלוף והעניק אותן לזכאי. "זו היתה הפתעה נעימה ומרגשת" סיפר מאוחר יותר זכאי לקציני החטיבה.
הרמטכ"ל החליט להעניק לזכאי דרגת תת-אלוף אישית בשל הישגיו כמפקד חטיבת גולני. האחרון שבהם היה המעצר המוצלח שביצעה סיירת גולני בעזה, במהלכו נעצר אחד מחברי החוליה שרצחה את חיילי צה"ל אבי סספורטס ואילן סעדון בשנת 89'.
במהלך כהונתו בחטיבה שנמשכה כשנתיים וחצי, פיקד זכאי לסירוגין גם על הגזרה המרכזית ברצועת עזה. זכאי יוצא כעת לטיול באוסטרליה, ולאחר מכן ללימודים, ובשנה הבאה הוא ימונה למפקד אחת האוגדות בצה"ל.
אחת ההערכות בצבא היא כי זכאי עשוי להתמנות למפקד אוגדת הגליל, אליה מתמנים בדרך כלל תתי אלופים ותיקים.
זכאי כיהן בחטיבת גולני תקופה ארוכה יחסית, משום שלפני כחצי שנה, כשאמור היה להתחלף, ביקש להמשיך בתפקידו על רקע הלחימה שהתפרשה בשטחים.
מחליפו, אלוף משנה משה (צ'יקו) תמיר, צמח בחטיבה ומילא בה מספר רב של תפקידים פיקודיים. בתפקידו האחרון שימש כמפקד החטיבה המזרחית בגבול הצפון ופיקד על הגזרה המזרחית.
תמיר היה הקצין שהגיע ראשון למקום החטיפה של שלושת חיילי צה"ל, שנחטפו מגזרה שכנה לגזרתו בהר דוב, ופיקד על המרדף בעקבותיהם לפני למעלה משנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה"ל
עולה בסולם הדרגות. זכאי
צילום דובר צה"ל
מומלצים