שתף קטע נבחר

עבודת הגמר על טנטורה תוצא מהספריה

את העבודה פרסם לפני כשנתיים ההיסטוריון תדי כ"ץ, ועלה ממנה לכאורה כי לוחמים בחטיבת אלכסנדרוני ביצעו טבח במלחמה ב-48'. כעת הוחלט כי היא תוצא מספריית אוניברסיטת חיפה למשך ששת החודשים הקרובים, עד שיתקן כ"ץ את עבודתו

אוניברסיטת חיפה החליטה להסיר מעל מדפי ספריית האוניברסיטה את עבודת הגמר של ההיסטוריון תדי כ"ץ, בה נטען כי לוחמי צה"ל ביצעו טבח בקרב על כיבוש טנטורה בחודש מאי 1948.
פרסום העבודה לפני כשנתיים עורר הד ציבורי ולוחמי חטיבת אלכסנדרוני, אשר הואשמו בה בביצוע הטבח, טענו כי מדובר בעלילה והגישו נגד כ"ץ תביעת לשון הרע. הסוגיה האקדמית נדונה באופן חריג בבית המשפט וכ"ץ חויב לפרסם התנצלות. בנוסף דרשו לוחמי אלכסנדרוני לשלול את התואר האקדמי מכ"ץ, סטודנט לתואר שני, ולפסול את עבודתו.
היום (ג') פרסמה המועצה ללימודים מתקדמים באוניברסיטת חיפה את החלטתה, על פיה התגלו בעבודתו של כ"ץ "ליקויים מהותיים" ולכן "עבודת הגמר אינה יכולה להתקבל במתכונתה הנוכחית". אוניברסיטת חיפה החליטה לדחות את אישור עבודת הגמר ואת הציון שקיבל כ"ץ (97), למשך שישה חודשים, בהם יצטרך כ"ץ לתקן את עבודתו והודיעה כי אם לא יעשה זאת, תתבטל ההכרה בעבודה באופן סופי. בנוסף לכך הורה רקטור אוניברסיטת חיפה להסיר את העבודה ממדפי ספריית האוניברסיטה וביקש גם מספריות אוניברסיטאיות אחרות, לנהוג באופן דומה.
ההיסטוריון תדי כ"ץ, שמגדיר את עצמו כתומך מרצ וכפעיל בארגונים חוץ פרלמנטריים המצויים שמאלה ממנה, אמר בתגובה להחלטת אוניברסיטת חיפה כי מדובר בהחלטה שהיא "יותר פוליטית מאקדמית" וכי היא "נועדה לרצות את כלבי הטרף, לא רק את אנשי אלכסנדרוני אלא גם פרופסורי הממסד של האוניברסיטה".
עו"ד גיורא ארדינסט, בא כוחם של ותיקי חטיבת אלכסנדרוני, אמר כי "ההחלטה של האוניברסיטה מוכיחה שוב שאנשי אלכסנדרוני צדקו בטענתם שהעבודה היא אוסף של סירוס וסילוף עדויות. האמת שהתגלתה בבית המשפט התבררה גם בין כותלי האוניברסיטה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
החלטה פוליטית. כ"ץ
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים