שתף קטע נבחר

"`פינג פינג` הם להקה של נוכלים"

אמר מנכ"ל רשות השידור, אורי פורת, בישיבה מיוחדת של וועדת החינוך של הכנסת. ויש מסקנות אופרטיביות: מעתה, רק הציבור יבחר את המועמדים לאירוויזיון

החיזבאללה מאיימת, הממשלה כמעט נופלת וללוחמי צד"ל אין פיתרון, אך חברי הכנסת מצאו ביזיון חמור בהרבה לעסוק בו. ועדת החינוך של הכנסת קבעה היום בתום דיון סוער כי הופעת להקת "פינג פונג" הייתה "ביזיון ובושה למדינת ישראל, לרשות השידור ולתרבות הישראלית".
חבר הכנסת יורי שטרן אמר בהתרגשות כי אפילו ברוסיה לא ראה דבר נורא כמו השיר הזה והליך הבחירה שלו. לעומתו ח"כ רובי ריבלין הודה ואמר בדרמטיות "כולנו אשמים". ריבלין היכה על חטא ואמר שאם היה מתקיים דיון לפני בחירת השיר הביזיון היה נמנע.
מנכ"ל רשות השידור, אורי פורת, הקריא בהטעמה את מילות השיר "אם לא אגמור זה יגמר ממש בבום", ואמר כי הרשות נפלה קורבן לחבורה של אנשים מופקרים. "החבורה הוליכה אותנו שולל והשאירה אותנו חסרי אונים מול מעשה הונאה". פורת טוען כי הוועדה שבחרה את השיר החליטה על שיר אחד, ובשטוקהולם בוצע שיר שונה. "בקליפ ראינו את המלפפון שבא במקום מיקרופון, אבל לא העלנו על הדעת שזה יחזור גם באירוויזיון", חרז פורת.
דובר רשות השידור, גיל סמסונוב, מנה בדיון את כל העוולות שלהקת "פינג פונג" עשתה כביכול לרשות, וסיפר כי התייעץ עם משרד ראש הממשלה האם להחזירם ארצה, אך להפתעתו נוכח לדעת שראש הממשלה לא מעוניין להתערב.
בסיום הדיון החליטה הוועדה כי להבא רק הציבור יבחר את המועמדים לאירוויזיון ולא ועדה מסודרת. פורת חלק על ההחלטה ואמר כי שיטת הוועדה הולידה בעבר הישגים, כמו להקת עדן. "להקת עדן היתה מקצועית ומלוטשת", אמר פורת, "והיו לה תלבושות, אף אחד לא העלה שבאותה השיטה תבחר להקת נוכלים".

לפנייה לכתב/ת
צילום: איי פי
כולנו אשמים. פינג פונג
צילום: איי פי
מומלצים