שתף קטע נבחר

ברק וערפאת: פגישה "ברוח טובה" בכוכב יאיר

הנשיא קלינטון התקשר ושוחח עם השניים. שר פלסטיני: הפגישה התאפשרה לאחר שהפלסטינים הסכימו לדון בהסכם חלקי, שלא יכלול הכרעה בנושא ירושלים

ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, נפגשו הלילה לשיחה ראשונה ביניהם מאז קמפ דיוויד. המטרה: לנסות ולחלץ את המו"מ על הסדר הקבע מהמבוי הסתום שנקלע אליו. הפגישה שארכה שלוש שעות נערכה בביתו של אהוד ברק בכוכב יאיר, ונכחו בה מוזמנים נוספים משני הצדדים.
נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, התקשר במהלך הפגישה. ברק וערפאת הבטיחו לנשיא ששניהם נחושים לעשות כל מאמץ ולנצל כל הזדמנות כדי להגיע להסכם. יועץ התקשורת של ראש הממשלה, גדי בלטיאנסקי, מסר כי הפגישה נערכה "באווירה טובה וברוח חיובית". הוא אמר כי המנהיגים לא דנו בסוגיות ספציפיות, ובתוך כך נמנעו מלדון בעניין ירושלים.
ל-ynet נודע כי הושגו סיכומים בעיקר בנושאי נוהל, שבראשם קיום השיחות בשבועות הקרובים. אולם לא נעשתה התקדמות בנושאי המהות שעל הפרק.

פגישת הכנה

השר לענייני פרלמנט ברשות הפלסטינית, נביל עמרו, אמר ל-ynet כי הפגישה היוותה הכנה לסבב פגישות שיתקיים בוושינגטון בין המשלחות הישראלית והפלסטינית בימים הקרובים. עמרו אומר כי הפלסטינים מקווים שסבב השיחות היה פורה יותר מהשיחות שהתקיימו עד כה.
במשלחת הפלסטינית לוושינגטון ישתתפו ראש מנגנון הביטחון המסכל בעזה, מוחמד דחלאן, יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אבו עלא, וייתכן שגם סאיב עריקאת. המשלחת תקיים שיחות מדיניות עם נציגי ישראל וארה"ב. מלשכתו של מוחמד דחלאן נמסר כי עד כה ידוע שמהצד הישראלי אמור להשתתף בשיחות מ"מ שר החוץ, שלמה בן עמי.
שר פלסטיני אחר אמר כי הפגישה הלילה התאפשרה לאחר שהפלסטינים הביעו נכונות עקרונית להסכם חלקי, שלא יכלול את הסוגיות שבמחלוקת, ובראשן ירושלים. לדבריו, הישראלים מצדם הביעו נכונות לנסות ולהגיע במהלך השיחות בוושינגטון להסדר כולל ככל האפשר.
שר ההסברה הפלסטיני, יאסר עבד רבו, אמר כי הוא מקווה שהישראלים יאמצו בימים הקרובים רעיונות חדשים שיש בהם כדי להזיז קדימה את התהליך המדיני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
ברק וערפאת (תמונת ארכיון)
אי-פי
צילום: אי-פי
קלינטון. חבר טלפוני
צילום: אי-פי
מומלצים