שתף קטע נבחר

בעקבות מות החייל: מסוקי צה"ל הפציצו מטרות ברצועה

המסוקים הפציצו הלילה מטרות ברחבי הרצועה בתגובה לירי פצצות המרגמה ממנו נהרג חייל המילואים רס"ל ברק מדמון ושני חיילים נפצעו קל. מספר רב של אירועים נרשמו בשבת בעקבות חיסולו של בכיר החמאס, אבו הנוד. בין השאר התחדש הירי על שכונת גילה וסוכל ניסיון חדירה לאורנית

מסוקי חיל האויר של צה"ל הפציצו הלילה (יום א') מטרות פלסטיניות ברצועת עזה. התקיפה באה בעקבות הריגתו של חייל המילואים רב סמל ברק מדמון, בן 26 מחולון, מירי מרגמות. הוא הובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בבנימינה.
רס"ל מדמון, ששירת בגדוד צנחנים, נהרג אמש מרסיסי פצצת מרגמה שנפלה סמוך לעמדת שמירה בישוב כפר דרום שברצועה. הוא נפגע בחלק גופו העליון ומותו נקבע בשטח. שני חיילים נוספים נפצעו קל והועברו לבית החולים" סורוקה" בבאר שבע.
החמאס נטל אחריות לירי, ובהודעה שפירסם נאמר כי בוצע בתגובה להתנקשות במחמוד אבו הנוד. גדוד המילואים אליו השתייך מדמון הגיע לפני ימים אחדים לשירות מילואים ברצועת עזה, שם החליף גדוד סדיר שיצא לאימון.
בעקבות מות החייל, תקפו מסוקי חיל האויר מטרות של המודיעין הצבאי הפלסטיני בדרום הרצועה במחנה הפליטים חאן-יונס, משרדים של הפתח במרכז הרצועה בדיר אל בלח ועמדה של המשטרה הימית הפלסטינית בסודניא שבצפון הרצועה. מעזה דווח על שלושה פצועים פלסטינים בתקיפה.
דובר צה"ל מסר כי התקיפה בוצעה לאחר שבחודש האחרון נורו למעלה מ-70 פצצות מרגמה, לעבר ישובים ישראלים ומוצבי צה"ל ברצועת עזה.
ברשות הפלסטינית מנגד, מזהירים כי התקיפה מהווה "מעשה תוקפנות ישראלי חדש" העלול להביא לפיצוץ באזור.

תקריות רבות בעקבות חיסול אבו-הנוד

בעקבות ההתנקשות בבכיר החמאס מחמוד אבו הנוד (על ההתנקשות- קישור מימין) נרשמו בסוף השבוע מספר רב של תקריות אש בשטחים.
לאחר הפוגה של מספר שבועות שוב נורו אתמול (שבת) יריות לעבר שכונת גילה בירושלים. גורמים במשטרה אומרים כי לא ברור אם היריות נורו מבית ג'אלה או מאחד הכפרים הסמוכים. חלק מהיריות פגעו בבניין בשכונה וגרמו נזק. חיילי צה"ל השיבו אש.
כביש המנהרות הסמוך לשכונה נסגר לתנועה לאחר שפלסטינים ירו מכיוון בית לחם לעבר כלי רכב ישראליים שנסעו על הכביש.
מזרחית לאריאל נפגעו שני אזרחים ישראלים באורח קל בפיגוע ירי על כביש חוצה שומרון. לעבר מכוניתם של השניים נפתחה אש. הנהג הישראלי נפגע אולם הצליח להמשיך בנסיעה עד צומת תפוח. שני הפצועים קיבלו במקום טיפול רפואי ראשוני ופונו לבית החולים ביילינסון.
בתקריות ירי אחרות נפתחה אש לעבר מוצבים של צה"ל בהר עיבל ובהר גריזים. החיילים השיבו אש לעבר מקורות הירי. ירי היה גם לעבר מחסום רמה שמצפון לירושלים, סמוך למחנה קלנדיה. לא היו נפגעים והחיילים השיבו אש.
בישוב אורנית, הסמוך לקו הירוק, היה ניסיון חדירה. רכז הביטחון ביישוב זיהה פרצה בגדר. הוא הזעיק את כוחות הביטחון אך המסתנן שב על עקבותיו ונמלט. כוחות צה"ל שהגיעו למקום זיהו עקבות של אדם בודד ופתחו בסריקות נרחבות.
סמוך לרמאללה תפסו חיילי צנחנים משאית שניסתה להבריח 15 שקי תחמושת אל תוך העיר.
החיילים חשדו במשאית ירקות והורו לנהג לפרוק את הסחורה שעליה. במהלך הבדיקה התגלו 15 שקים מלאים תחמושת לנשק קל. נהג המשאית נעצר לחקירה והמשאית והתחמושת הוחרמו.

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה דו"צ
ההרוג, רב סמל ברק מדמון
צילום רפרודוקציה דו"צ
מומלצים