שתף קטע נבחר

הח"כים של חד"ש לבג"ץ: תנו לנו לבקר בעזה

בעתירה נגד שר הביטחון, דורשים חברי הכנסת כי יותר להם לבקר בעזה בעוד כשבועיים כאורחיו של שר המשפטים של הרשות הפלסטינית. לדבריהם, האיסור על כניסתם לרצועה "פוגע קשות בחופש התנועה וחופש הביטוי"

חברי הכנסת של חד"ש עתרו היום (ב') לבג"ץ נגד שר הביטחון בנימין בן אליעזר ודרשו לאפשר כניסתם של חברי הכנסת של הסיעה לעזה. לטענתם מניעת כניסה לרצועה פוגעת בזכויות האדם שלהם ובחסינות הפרלמנטרית.
חברי הכנסת מוחמד ברכה, עיסאם מח'ול ותמר גוז'נסקי עתרו לבג"ץ בדרישה שיותר להם לעבור דרך מחסום ארז ולבקר בעזה כאורחי שר המשפטים של הרשות הפלסטינית, פריח אבו מדין, בעוד כשבועיים, ב-9 בדצמבר.
השלושה עתרו לבג"ץ באמצעות עו"ד נידאל סלימאן, לאחר ששר הביטחון אסר את כניסתם לעזה, וזאת לטענתם למרות שעיתונאים ישראלים מורשים להיכנס.
בעתירה הדגישו חברי הכנסת כי "החלטת הסירוב פוגעת קשות בזכות לחופש תנועה וגישה, חופש ביטוי וכן באושיות המשטר הדמוקרטי". עוד טוענים העותרים כי האיסור מונע מהם למלא את תפקידם כנציגים פוליטיים, בעוד שנציגי הממשלה נפגשים באופן רציף עם אישים פלסטיניים.
בעתירתם מציינים חברי הכנסת כי בחודש מרס 2001 פנו אל שר הביטחון בבקשה להתיר להם להיכנס אל שטחי הרשות כאורחיו של אבו מדין ובקשתם נענתה בחיוב. מאז ביקשו העותרים מספר פעמים להיפגש עם שר המשפטים הפלסטיני, אך נענו בשלילה בטענה כי אם ייכנסו לעזה, תהיה סכנה לבטחונם האישי.
לדברי העותרים, הם ציינו בפנייתם לשר הביטחון כי הרשות נקטה ותנקוט בכל האמצעים הנחוצים לשמירה על שלומם, ובין היתר תספק להם ליווי משטרתי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
הרשות תשמור עלינו. ח"כ ברכה
אתר הכנסת
מומלצים