שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שרית חדד תייצג את ישראל באירוויזיון

  ועדה של רשות השידור תבחר שיר אחד מתוך ארבעה שתגיש חדד לוועדה; התחרות - ב-25.5

  בתום ישיבה של הוועדה לבחירת השיר הישראלי לאירוויזיון, הוחלט לפנות לזמרת שרית חדד בבקשה לייצג את ישראל בתחרות. על חדד להגיש לוועדה ארבעה שירים שמתוכם ייבחר שיר אחד. במידה וחדד לא תסכים לייצג את ישראל בתחרות, תפנה הוועדה ללהקת גאיה או לזמרת זהבה בן. תחרות האירוויזיון תערך בטאלין, בירת אסטוניה ב-25 במאי 2002 והשיר הישראלי יהיה השיר העשירי בסדר הצגת השירים.
  בוועדה, שמנתה 14 איש שנבחרו על ידי הוועד המנהל של רשות השידור, חברים בין היתר, אביבה אבידן, יגאל חרד, יזהר כהן, חיים אוליאל, עמוס אורן, נאוה אחירון, טל גורדון ואביהו מדינה. כל ההחלטות של הוועדה כפופות להחלטת הוועד המנהל של רשות השידור.
  עוד הוחלט כי לפחות חצי מהשיר הנבחר יהיה בעברית וכי מנהל חטיבת הבידור של ערוץ 1, יצחק זוננשיין יהיה אחראי על הביצוע, המבצע והפקת השיר לתחרות. לשאלה מדוע נבחרה חדד אמר זוננשיין: "חברי הוועדה הביאו נימוקים שונים. בין הסיבות העיקריות נטען כי היא זמרת שניתן לסמוך עליה ושתייצג את ישראל באופן ההולם ביותר מבחינה מוזיקלית, מבחינת ההופעה עצמה, ומבחינה רפרזנטטיבית, כמי שתתראיין ותצטרך לומר דברים".

  - שרית חדד, זהבה בן וגאיה ממוקמות במיקום מסויים על ציר המוזיקה הישראלית. מבלי להביע עמדה שיפוטית כלשהי, האם יש כאן ניסיון לתקן עוולות משנים עברו?

  "לא נראה לי שזה היה חלק מהשיקולים. אנשים פשוט חיפשו את הדבר הכי טוב, ויכול להיות שזה מה שמייצג את המוזיקה העברית היום. מה שעמד לנגד עינינו זו השאלה מי יביא את התוצאה הכי טובה. אנחנו רוצים לזכות".

  - מדוע חצי באנגלית?

  "ההחלטה נבעה כי ישראל היא המדינה האחרונה שהכללים הפנימיים שלה מכתיבים שיר בעברית בלבד. היוזמה הראשונית הייתה לעשות שיר שהוא רק באנגלית, אולם הייתה התעקשות של הוועדה על קיום השפה העברית בשיר, וזאת למרות שכללי המשחק השתנו. היום, ישנה חשיבות רבה על הבנת הטקסטים ורוב המדינות מגישות שיר באנגלית או בשפה פופולרית אחרת ולא מתבססות על שיקולי שפה פטריוטיים. למרות זאת, החלטנו שהשיר יורכב, לפחות בחציו, מעברית".

  - מהם לוחות הזמנים?

  "בשלב הראשון, ההחלטה טעונה אישור של הוועד המנהל של רשות השידור. אחרי קבלת האישור, אנחנו מדברים על טווח של שבועות. שרית חדד תוזמן עם ארבעה שירים מתוכם ייבחר השיר שייצג אותנו. אני מניח שהשיר ייבחר עד סוף דצמבר".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים