שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפגנות נגד הגלובליזציה - גם בתל אביב
  קבוצות מחאה ישראליות יצטרפו לעמיתותיהן בפראג, שיפגינו בעת כינוס ראשי הכלכלה העולמית

  היום (יום ג') צפויות להתקיים בפראג הפגנות נגד הגלובליזציה על רקע הפסגה השנתית של הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית בעיר. כזכור - הפגנות דומות שיתקו לחלוטין את הפיסגה הקודמת בסיאטל. בפראג התנהלו ההפגנות שכבר החלו בימים האחרונים בשרט יחסי, והמשטרה בעיר פרסה נוכחות אדירה. לשקט היחסי תרמו הצהרות של ראשי הכלכלה העולמית בדבר חובתם למגר את העוני בעולם. הם אפילו כבר נפגשו עם ראשי המפגינים.
  גם בארץ התאגדו 26 קבוצות מחאה ל"קואליציה נגד גלובליזציה". הקואליציה שלחה 15 פעילים לפראג להשתתף בהפגנות, והיא מתכננת לקיים אירועי מחאה היום בתל-אביב.
  אפרים דוידי, ממארגני פעולות המחאה בישראל, אומר כי מחאתם תישא אופי יותר של קרנבל מאשר של הפגנה. המפגינים יצעדו ברחובות תל-אביב, מלווים במוזיקה, במסלול שיעבור מול משרדי הבנקים ברחוב רוטשילד. דוידי מעריך כי לאירוע יגיעו מאות אנשים והדגיש כי מחאתם תהיה בלתי אלימה.
  "בישראל מתרחשים בדיוק אותם תהליכים כמו בכל העולם", אומר דוידי. "שלטון ההון משתלט על צדי החיים. קבוצה קטנה של בעלי הון הם שקובעים את סדר היום, והפערים בין השכבות רק הולכים ומעמיקים. אנו מקיימים את האירוע כדי להעביר מסר, ואני חושב שיש הבנה גדולה בציבור הישראלי למה שאנחנו עושים".

  עשרים אלף

  פעולות המחאה בפראג עדיין "לא המריאו". בצעדה הגדולה השתתפו רק כ-1,000 איש, ולהפגנות המקדימות שהתקיימו בימים האחרונים בעיר הגיעו בעיקר עיתונאים וכוחות משטרה. "אנו צופים שיגיעו 20,000 איש להפגנה מחר", אומר דובר אחת מקבוצות המחאה האירופאיות, "אבל המספרים לא ממש חשובים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים