שתף קטע נבחר

איך תרצו את הטוסטר שלכם?

מה כבר אפשר לחדש במכשיר זול ופשוט כמו טוסטר קופץ? אחרי שהוסיפו פונקציות כמו קליית בייגל ובגט, התפנו היצרנים להשקיע בעיקר בעיצוב. כך נולד טוסטר בסגנון שנות ה-60 או במראה תעשייתי

הטוסטר הקופץ (מצנם) הוא מכשיר חשמלי זול ופשוט יחסית: ספירלה חשמלית מכוסה ברשת, חריץ וקפיץ, בטווח מחירים שנע בין 50 ל-600 שקל.
משום כך, ניצבים היצרנים מול בעיה: איך משווקים מוצר פשוט ובסיסי כל-כך? איזו סיבה אפשר לתת לצרכנים לא להסתפק במוצר הזול ביותר, אלא להשקיע עוד כמה מאות שקלים? הפיתרון שנמצא טמון בעיצוב. הטוסטרים הקופצים משווקים השנה במגוון צבעים וצורות, כדי לשכנע את הצרכנים שמדובר לא רק במכשיר להכנת טוסטים, אלא במוצר עיצובי חיוני למטבח.
גם מגוון המוצרים גדל בהתמדה. יש טוסטרים לפרוסת לחם אחת, לשתיים, ואפילו לארבע פרוסות; יש מגשית לאיסוף פירורים ואפילו טוסטרים אופנתיים לבייגל, לחמניה ובגט. טיפ: לפני שקונים, כדאי לשים לב שהטוסטר שבחרתם הוא בהספק שנע בין 800 ל-1,200 ואט.
לדברי היבואנים, בחורף מורגשת עלייה של 15% במכירות המצנמים. דורון גלזר מחברת און-ליין מעריך, שבמהלך שנה נמכרים בארץ כ-30 אלף מצנמים, בהיקף כספי של כ-40 מיליון שקל.

הצעות ומחירים

חברת און-ליין, יבואנית מצנמים של כרומקס, מציעה שלושה דגמים: מצנם קופץ לשתי פרוסות לחם, המתאים גם לבייגל, ב-229 שקל; מצנם קופץ לשתי פרוסות, עם 7 דרגות קלייה, שמתאים גם ללחמניות ב-169 שקל ומצנם קופץ ל-4 פרוסות במקביל, עם 6 דרגות חימום, ב-179 שקל.
חברת זקש מציעה אף היא מספר דגמים: מצנם אוטומטי אלקטרוני מנירוסטה, עם מתקן ללחמניות ותבנית לפירורים, בשחור, לבן או כחול ב-169 שקל, או טוסטר גריל מתפרק, כשהפלטות המתפרקות מצופות טפלון לניקוי קל ב-289 שקל. יש גם טוסטר סנדוויץ' עם מפסק ופלטות מתפרקות, שמתאים גם למשולשים, בכחול, לבן, ירוק וצהוב. 129 שקל.
חברת אי.ג'י.אם-השקעות מציעה מצנם קטן לקליית פרוסות לחם, מצנם ניקל עם מגש לפירורים ב-57 שקל ומצנם גדול, המתאים גם לקליית בייגל ומצויד במגש לניקוי פירורים, ב-94 שקל.
קריסטל מייבאת שני דגמים של מצנמים מחברת קרופס הגרמנית, דגם קטן או דגם ארוך, שניהם עשויים מנירוסטה ומאפשרים לקלות שתי פרוסות בו זמנית. המצנמים בעלי 7 דרגות השחמה ומנגנון לדפנות קרות. המצנם הקטן מוצע ב-269 שקל והארוך ב-349 שקל.
קריסטל מייבאת גם מצנם של חברת מולינקס הצרפתית, המתמחה במוצרי חשמל קטנים לבית. המצנם מתאים לשתי פרוסות לחם, ויש לו מגש פירורים ומנגנון כיבוי אוטומטי במקרה שפרוסות הלחם נתפסת. 159 שקל.
ניופאן מייבאת מצנם לחיצה של דה-לונגי, עם פלטות מתפרקות. מצנם ל-4 פרוסות ב-429 שקל ול-6 פרוסות ב-499 שקל; יש גם מצנם של דה-לונגי בעיצוב שנות ה-60, מסדרת סילוור מודל, בגוון כרום מאט. למצנם כפתור אלקטרוני השולט במידת הקלייה של הטוסט (בהיר, מושחם וכו'), והוא מגיע בשתי גרסאות: 2 פרוסות ב-299 שקל ו-4 פרוסות ב-369 שקל.
בהום-סנטר מציעים מצנמים של קנון, המיובאים על-ידי חברת המילטון במיוחד עבור הרשת. דגמים אחרים ברשת מיובאים מטורקיה. המצנמים הקופצים של קנון מיועדים ל-2 פרוסות לחם, ונמכרים ב-180.99-59.99 שקל. יש להם וסת אלקטרוני, מגש פירורים ועיצוב צבעוני. המצנם הגדול והיקר יותר מתאים גם לבגט.
ברשת שקם-אלקטריק מציעים מצנמי דה-לונגי ב-369-299 שקל, ומצנם של הדן, עם 5 דרגות השחמה, מגש פירורים ובידוד כפול, בצבעי כחול, ירוק ולבן - 175 שקל ל-2 פרוסות ו-219 שקל ל-4 פרוסות.
רשת אייס מציעה טוסטרים מבית מורפי-ריצ'רדס, במחירים שנעים בין 99 ל-149 שקל. חלקם מצנמי לחיצה ואחרים מצנמים קופצים.
ביוניברס-קלאב מציעים מצנם קופץ מנירוטסה של חברת סמרט ב-55.90 שקל; מצנם קופץ רחב של חברת סלמור ב-84.90 שקל ומצנם לחיצה של חברת קנדי, עם פלטות נשלפות לניקוי, ב-179 שקל.
בסקאל-דיוטי-פרי אפשר לרכוש מצנם משולשים של מורפי-ריצ'רדס ב-15 דולר, ובסקאל-ישיר ב-89 שקל; מצנם קנווד ל-4 פרוסות, עם פלטות נשלפות, מוצע בדיוטי-פרי ב-79 דולר ובסקאל-ישיר ב-399 שקל.
חברת קנווד מציעה קו מצנמים אוטומטים מנירוסטה בהשראת המראה התעשייתי. למצנמים דפנות מבודדות מחום, שני פתחים לקליית הלחם ומגש פירורים. 299-209 שקל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טוסטר. מעוצב, מתאים לבייגל ומתוחכם
מומלצים