שתף קטע נבחר

ברוך זינגר הספיק להודיע לאשתו: ירו בי

דוקטור ברוך זינגר, שנהרג בפיגוע ירי באלי סיני הספיק להתקשר לאשתו ולבנו לאחר שנפגע. "אני עדיין לא מעכלת את מה שקרה לנו", אמרה אשתו נורית. זינגר הגיע לאזור כדי לאסוף את בנו, עודד, המשרת בשריון. הבן, שפיקד על אחד הטנקים שהגיעו לזירת הפיגוע, הבין עם הגיעו כי אביו נרצח מירי המחבלים

דוקטור ברוך זינגר, תושב גדרה שנהרג הבוקר (יום א') בפיגוע ירי באלי סיני, הספיק, לאחר שנפגע, להתקשר לאשתו ולהודיע לה על הפגיעה בו.
זינגר נסע בבוקר במכוניתו כדי להביא מבסיסו את בנו המשרת באזור רצועת עזה. סמוך ליישוב דוגית הוא נורה בראשו על ידי מחבלים. שניות לאחר הפגיעה הוא הספיק להתקשר מהטלפון הסלולרי שלו לאשרתו נורית וסיפר לה כי נפגע מיריות של מחבלים. הוא אמר לה כי הוא נמצא בין הישוב אלי סיני לניסנית וביקש ממנה בה לחייג למשטרה. הוא הספיק גם להתקשר לבנו החייל. בשלב זה נותקה השיחה ונורית מיהרה להתקשר למשטרה והודיעה על פציעתו של בעלה, שנפטר זמן קצר אחר כך.
סמל עודד זינגר, בנו של הנרצח, ד"ר ברוך זינגר, פיקד הבוקר על אחד הטנקים שהוקפצו מניסנית כדי לפגוע בשני המחבלים ולמד על מותו הנורא של אביו בשטח, כשראה את הג'יפ הלבן שלו עומד במרכז הכביש.
ד"ר זינגר הגיע הבוקר לניסנית דרך מחסום ארז כדי לאסוף את בנו עמו תכנן לצאת לחופשה בחו"ל. מפקדים המשרתים באזור סיפרו כי ד"ר זינגר פגש את בנו, עודד בניסנית, אך החייל שהגיע להחליף את עודד בפיקוד על אחד הטנקים המוצבים במקום, התייצב באלי סיני וד"ר זינגר האב יצא להתנחלות הסמוכה כדי לאסוף אותו ולהביאו לניסנית, וכך יוכלו הוא ובנו לצאת הביתה מוקדם יותר.
בדרך מניסנית לאלי סיני נפגע הג'יפ של זינגר מיריות המחבלים ונעצר במרכז הכביש, בעקבות תקר שאירע בגלגלי המכונית. המחבלים התקרבו לג'יפ, וביצעו בד"ר זינגר וידוא הריגה מטווח אפס. מעט לפני כן הספיק זינגר לטלפן לאשתו ולספר שירו עליו. בשלב זה הוזנקו מניסנית שני טנקים שעל אחד מהם, כאמור, פיקד בנו עודד. הטנקים התקרבו אל המחבלים, ואחד מהם, עליו פיקד חברו של זינגר, ירה לעברם כמה פגזי פלאשט, והרגם.
לאחר הירי הבינו מפקדים באזור כי מפקד אחד הטנקים הוא בנו של קורבן הפיגוע, וביקשו לבשר לו על כך פנים אל פנים, אך עודד שהתקרב עם הטנק לזירת האירוע זיהה את המכונית של אביו, וכך נודע לו על מותו.

"הוא היה האיש הכי נחמד בעולם"

"הוא היה האיש הכי נחמד בעולם", אמרה אשתו נורית ל-ynet, "אני עדיין לא מעכלת את מה שקרה לנו". משפחת זינגר נחשבת לאחת המוכרות בגדרה. במשך 13 שנה עבד זינגר, דוקטור לאלקטרוכימיה, במפעל ביטחוני של מדינת ישראל. לפני שבועיים הוא חגג את יום הולדתו ה-51. הוא היה נשוי לנורית, מורה בתיכון האזורי של גדרה, במשך 27 שנה. לשניים 4 ילדים.
אחד ממכריו, ראש מועצת גדרה, אלי רדיע, סיפר כי הכיר את זינגר משירות המילואים. "הוא היה אחד מהחבר'ה, אהב לשבת, לצחוק ולספר בדיחות. מצד שני הוא היה אדם רציני מאוד כאשר הוא עבד", סיפר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה, דודו בכר
נהרג. ברוך זינגר
צילום רפרודוקציה, דודו בכר
מומלצים