שתף קטע נבחר

הסתיימה שביתת עובדי רישום המקרקעין

ועד העובדים הסכים להפסיק את השביתה ובמקביל ינוהל מו"מ רצוף עם משרד האוצר ועם משרד המשפטים; במהלך המו"מ יקפיא משרד המשפטים את ביצוע השינויים המתוכננים והעובדים ישובו לעבודה סדירה

לאחר יותר מחודש, הסתיימה היום (ה') סוף-סוף שביתת עובדי רישום המקרקעין (הטאבו). העובדים קיימו אחר הצהריים אסיפה מיוחדת, בה החליטו לאמץ את הצעת הפשרה של ח"כ עמיר פרץ, יו"ר ההסתדרות.
בהתאם להצעה, יחל מו"מ רצוף בין העובדים לבין משרד המשפטים ומשרד האוצר. במהלך המשא ומתן יקפיא משרד המשפטים את תהליכי ההפרטה והעובדים ישובו לעבודה סדירה. לפיכך, ביום א' הקרוב יחזור הטאבו לעבודה סדירה, לראשונה מאז ה-31 באוקטובר.
ההחלטה להפסיק את השביתה התקבלה לאחר שאתמול התקיימה בכנסת פגישה בין שר המשפטים מאיר שטרית, יו"ר ההסתדרות עמיר פרץ ונציגי הוועד, בה העולתה הצעת הפשרה. ההחלטה הייתה טעונה אישור של הוועד, שהתקבל היום.
עד כה לא קיבלו העובדים העובדים קהל, לא ענו לטלפונים, לא טיפלו בדואר ומנעו רישום עסקות. הסיבה לשביתת העובדים הייתה חשש מפיטורים בעקבות הוצאת חלק מהפונקציות של המשרד לגורמים חיצוניים. בכוונתו של משרד המשפטים לאפשר גישה ישירה באמצעות האינטרנט לחלק מתיקי הטאבו.
בעקבות השביתה בטאבו נגרמו נזקים קשים לכל מי שהתכוונו למכור ולרכוש דירות. בחלק גדול מהמרים סירבו הבנקים למשכנתאות לטפל בעניינם של מבקשי משכנתא ללא בחינת המסמכים מהטאבו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי הטאבו. האחרונים מבין השובתים
מומלצים