שתף קטע נבחר

סילבן שלום: "אני מברך על כל תיק שנסגר"

ח"כ סילבן שלום זכה לקבלת פנים חמה בשוק בשכונת התקוה, וכשנדרש להתייחסות להחלטה לסגור את תיק החקירה נגד הזוג נתניהו אמר, כי הוא מברך על כל כוח שיצטרף למחנה הלאומי

ח"כ סילבן שלום ביקר הבוקר (יום ד') בשוק בשכונת התקוה, שהיה עמוס וצפוף מהרגיל בשל הקניות ערב ראש השנה.
הביקור של שלום עמד בצל ההדלפה ממשרד המשפטים בדבר ההחלטה לסגור את תיק החקירה נגד בנימין ושרה נתניהו. "אני מברך על כל תיק חקירה שנסגר, ועל כל כוח שיצטרף למחנה הלאומי כדי להפיל את ממשלת ברק הכושלת. אני חושב שהליכוד צריך להיות ער ומוכן לבחירות בזמן", אמר שלום.
שלום רמז על האפשרות שהפריימריז בליכוד יוקדמו, אך סירב להתייחס לאפשרות שיתמודד על ראשות המפלגה. העיתונאים, שציפו משלום להצהרה משמעותית יותר בדבר יחסי הכוחות החדשים בליכוד, התאכזבו, וכל שנותר להם היה להתרשם מאינספור לחיצות ידים אמיצות של הח"כ עם מצביעי ליכוד, שבידם האחרת אחזו בסלים עמוסי כל טוב.
"סילבן מלך ישראל", שרו סוחרי השוק במקהלה, ובתגובה לברכת "שנה טובה" ששלח להם הח"כ צעקו: "הו הא, הנה בא, ראש הממשלה הבא!".
במרכז השוק פגש שלום את אבי לוי, פעיל הימין שהתפרסם בעקבות קבלת פנים "חמה" שהכין, טרם הבחירות האחרונות, לאמנון ליפקין שחק בשוק. לוי החליט לדחות את העיסוקים הפוליטיים למועד אחר, ולהתמקד בניהול עסקיו ערב החג. הוא קידם את פניו של ח"כ שלום בחיוך ובלחיצת יד, אך העיתונאים לחצו עליו לצאת בהכרזה, והוא נכנע להם: "היחיד שמסוגל לעשות פה מהפכה יושב עכשיו במעשיהו, השם יוציא אותו משם, אמן", אמר לוי והניף אצבע לכיוון השמיים.
גאולה כהן, תושבת השכונה, אינה מחכה לדרעי שיביא את המהפכה והיא דווקא חושבת שח"כ סילבן שלום עשוי להיות רה"מ הבא. "לדעתי הוא אמין ואחרי כל מה שקרה עם ביבי, הוא הוא הבא בתור. הוא מדבר נכון, מקשיב לעם, והוא די מוכשר. אם ביבי ירוץ, אני גם אתמוך בו, אבל תדעו שעם ברק גמרנו. לאנשים אין במדינה הזאת מה לאכול בגללו", אמרה האזרחית גאולה.
לעמיקם אהרוני יש דעה מלומדת ומנומקת על זהותו של ראש הממשלה הבא של ישראל. עיון מדוקדק בקורות חייו של ח"כ שלום שיכנע אותו שהוא האיש המתאים: "הוא בחור צעיר, משכיל, בעל שלושה תארים, מה צריך יותר בשביל ראשות ממשלה?", תמה אהרוני.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
סילבן שלום. חם בשוק
צילום: דודו פריד
מומלצים