שתף קטע נבחר

10 הרוגים בפיגוע בעמנואל, בהם אב ושני בניו

שלושה הם אב ושני בניו, בני משפחת צרפתי. אוטובוס לא-ממוגן של דן נסע סמוך להתנחלות עמנואל בשומרון, כאשר חוליית מחבלים הפעילה מטען צד ופתחה במכת אש לעבר האוטובוס. 10 ישראלים נהרגו, ולמעלה מעשרים נפצעו, שישה מהם במצב קשה עד אנוש. החמאס נטל אחריות

עשרה ישראלים נרצחו בפיגוע דמים שהיה אמש (ד') באוטובוס ליד ההתנחלות עמנואל. למעלה מעשרים נפצעו, מתוכם שישה במצב קשה עד אנוש. ההרוגים הם:
רס"ב יואל ביננפלד, בן 35 מטל שחר. ההלוויה בשעה 14:30 במושב גיזו
יאיר עמר, בן 13 מעמנואל. ההלוויה בבית העלמין ירקון ב-12:00
יעקב צרפתי, בן 64 מכפר סבא. ההלוויה בשעה 15:00 בבית העלמין בכפר סבא
דוד צרפתי, בן 32 מגינות שומרון. ההלוויה בשעה 15:00 בבית העלמין בכפר סבא
חנן צרפתי, בן 37, תושב כפר סבא. ההלוויה בשעה 15:00 בבית העלמין בכפר סבא (שלושת ההרוגים הם אב ושני בניו)
ישראל שטיינברג, בן 46 מעמנואל. ההלוויה בשעה 13:45 בבית העלמין ירקון
אברהם נחמן ניצני, בן 18 מבית"ר עלית. ההלוויה בשעה 12:00 בהר המנוחות בירושלים
מנחם משה גוטמן, בן 40 מעמנואל. ההלוויה בשעה 11:00 בהר המנוחות בירושלים
אסתר אברהם, בת 42 מעמנואל. ההלוויה בשעה 13:30 בבית העלמין ברחובות
ירמיהו סאלם, בן 48 מעמנואל

הפיגוע: טבח ביושבי האוטובוס

בסביבות השעה 18:00 בערב עשה אוטובוס בקו 189 של דן את דרכו בכביש שבין ההתנחלויות יקר ורבבה לבין עמנואל. כ-500 מטרים לפני שער היישוב של עמנואל הפעילה חוליית מחבלים מטען צד רב-עוצמה סמוך לאוטובוס. כתוצאה מהמטען הזה נפגעו רבים מנוסעי האוטובוס.
נהג האוטובוס, יצחק חרירי בן ה-41, המשיך לנסוע, למרות שנפגע. הוא סיפר לשוטרים בחדר המיון: "ליד אזור התעשיה היה פיצוץ אדיר מתחת לחלק האחורי של האוטובוס. הכל נשבר והתמוטט פנימה, והתחילו צעקות באוטובוס. שמעתי יריות, והבנתי מייד שיורים עלינו. המשכתי לנהוג את האוטובוס, כדי להוציא אותו מטווח הירי".
המחבלים פתחו במכת אש לעבר האוטובוס ולעבר מכוניות שנסעו לפניו ואחריו. שלוש מהמכוניות התהפכו, ואנשים שנסעו בהם נפגעו גם הם. שניים מהמחבלים נמלטו מהמקום, והשלישי נשאר במקום וירה במשך דקות ארוכות לעבר האוטובוס והמכוניות. לאחר-מכן ירד מהמצוק, התקרב וירה צרורות ארוכים מטווח קרוב.
ג'יפ של המשטרה נסע לעבר המחבל ודרס אותו. הוא לא נהרג בדריסה, ושוטרי מג"ב ירו ברגליו ובראשו, עד שמת. מבדיקה של גופתו התברר שהיה מצויד ברובה מ-16 ובאקדח, במחסניות רבות ובאפוד קרב.
בשל הירי לעבר כוחות ההצלה התעכב פינוי הפצועים מזירת הפיגוע במשך זמן רב, ונערך בחלקו תחת אש.
גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של תנועת החמאס נטלו אחריות לפיגוע בעמנואל בו נהרגו 10 ישראלים. ההודעה על נטילת האחריות שודרה בתחנת הטלוויזיה של החיזבאללה, אל-מנאר.

פיגוע ברצועה: מחבלים מתאבדים פוצצו את עצמם

ברצועת עזה היה פיגוע נוסף: שני מחבלים מתאבדים הפעילו מטען חבלה סמוך לשני כלי רכב שנסעו על כביש גני-טל-נווה דקלים. ברגע שכלי הרכב האטו, התנפלו עליהם שני המתאבדים, שלבשו חגורות נפץ, ופוצצו את עצמם לידם. למרבה המזל, רק 4 נוסעים נפצעו באורח קל.

בהכנת הידיעה השתתף אבישי ברעם

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
האוטובוס שנפגע בפיגוע
צילום איי פי
צילום איי פי
הרוגים בפיגוע
צילום איי פי
צילום איי פי
אחד מפצועי הפיגוע
צילום איי פי
מומלצים