שתף קטע נבחר

ראש המוסד: ערפאת נעדר כל רצון להפסיק הטרור

הלוי אמר כי ערפאת ממשיך לנהוג "כפי שנהג במהלך כל שנות האינתיפאדה. הוא עושה שימוש סדיר בכלי הטרור, נעדר כל רצון ואולי גם מוגבל ביכולת לקבל את אותה החלטה אסטרטגית הנדרשת ממנו". בהתייחסו לאיראן הוא אמר כי "יש איתותים סמויים שם על אפשרות של השלמה עם ישראל"

ראש המוסד, אפרים הלוי, אמר אתמול (א') כי יו"ר הרשות יאסר ערפאת מסרב לתרגם את הזדהותו כביכול עם המערכה נגד הטרור הבינלאומי לשפת התמודדות חזיתית עם החמאס והג'יהאד האיסאלמי.
לדבריו, "ערפאת ממשיך לנהוג כפי שנהג במהלך כל שנות האינתיפאדה, הוא עושה שימוש סדיר בכלי הטרור, הן בכלים שתחת פיקודו והן בכלים שכביכול מחוץ למחנהו. הוא המשיך לנצל יוזמות טרור שבאו מחוץ לגבולות שלטונו. הוא נעדר כל רצון ואולי גם מוגבל מיוזמתו ביכולת לקבל את אותה החלטה אסטרטגית הנדרשת ממנו על ידי חלק גדל והולך ממדינות העולם שמחוץ לאזור ועל ידי אחדים ממוקדי הכוח בתוך העולם הערבי, מצרים וירדן בראשן".
הלוי אמר כי ככל שערפאת ממאן לקבל החלטה, כך נשחק כוחו ונפגעת יוקרתו, הן בקרב דעת הקהל הבינלאומית, הן בעיני מנהיגי העולם, הן בעיני אחדים מעמיתיו באזור והן בעיני חלק מהחבורה הקרובה הסובבת אותו.
הלוי ציין בהרצאה שנשא בכנס הרצליה של המרכז הבין תחומי, כי "מלחמת העולם" שהחלה לאחר ה-11 בספטמבר בין הטרור האיסלאמי למדינות המערב וארה"ב בראשן, היה בה כדי להתחיל תהליכים אותם כינה הלוי 'קרני אור'. כך לדוגמה עשויה המלחמה בטרור לקרב בין המערב לאיראן, מדינה ממנה נשמעים קולות בודדים המוכנים להשלים עם ישראל. "יש איראנים בעלי מעמד ומשמעות, האומרים שאם תהיה הסכמה ישראלית פלסטינית על הסדר, איראן לא תעמוד בדרכה. יש איתותים סמויים על אפשרות של השלמה. בינתיים אלה צלילים בודדים".
הלוי התייחס גם להכרעה הקרובה אותה יאלץ להכריע נשיא סוריה, בשאר אסד, בדבר תמיכתו בחיזבאללה, אולם לא ברור אם יצליח לעשות כן. "ככל שהשלב האפגני הולך וקרב לקיצו, כך גדל הלחץ על נשיא סוריה, וברור לו שלא יהיה מפלט מהכרעה אסטרטגית. האם הוא בנוי מחומרים המאפשרים לו לעשות את הנדרש? זו נותרה עדיין שאלה פתוחה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים