שתף קטע נבחר

סמל דוד בירי הובא למנוחות בירושלים

יום טוב סמיה: בקפיצתו מהרכב מימש בירי את כל מה שעומד מאחורי המלים 'צבא ההגנה לישראל'

"שמרת על אנשים אחרים, ושילמת בחייך" - כך ספד אתמול (יום ו') לסמל דוד בירי בן דודו הצעיר, מיקי יוסף. בירי, חובש בפלוגת ההנדסה של חטיבת גבעתי, נהרג ביום ד' בלילה בהתפוצצות מטען חבלה ליד נצרים ברצועת עזה. הוא הובא אתמול למנוחות בבית הקברות הצבאי שבהר הרצל בירושלים.
מאות ליוו את ארונו של בירי, בהם ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, חבר הכנסת יצחק מרדכי, קצינים בכירים בצה"ל, מתנחלים מגוש קטיף ומנצרים ועשרות חיילי חטיבת גבעתי.
אלוף פיקוד הדרום, יום טוב סמיה, סיפר כי לאחר יציאת צה"ל מלבנון ביקשו חיילי פלוגת ההנדסה לשרת בגזרה החמה ביותר. "זו היתה בקשתם, ודוד ייצג את רוח הבקשה הזאת", אמר. הוא הוסיף, כי "בקפיצה שלו מן הרכב מימש דוד את כל מה שעומד מאחורי המלים 'צבא ההגנה לישראל'. הוא ירד להגן בגופו על תושבי מדינת ישראל, כדי להסיר עוד מכשול ולפגוע במרצחים".
סג"מ נועם זיסמן, מפקד הצוות, שנפצע קל בפיגוע, סיפר כי בירי "היה לוחם אמיתי, שנלחם מן הלב". הוא תיאר את הרגעים האחרונים של בירי לאחר שנשמע הפיצוץ הראשון. "פעלת בלי לחשוב. האינסטינקט קרא לך לצאת מהג'יפ המוגן ולבדוק אם יש נפגעים. יהיה קשה לקום בבוקר ולא לראות אותך", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הלווייתו של דוד בירי
צילום: איי פי
צילום: גלי תיבון
דוד בירי ז"ל
צילום: גלי תיבון
מומלצים