שתף קטע נבחר

סיסקו רוכשת מאלביט את חברת היינקס ב-127 מיליון דולר

9.2 מיליון דולר ישולמו במזומן והיתרה במניות של ענקית התקשורת האמריקאית

חברת אלביט הודיעה היום כי חתמה הסכם עם ענקית ציוד התקשורת האמריקאית סיסקו, למכירת חברת היינקס תמורת 127 מיליון דולר, מתוכם 9.2 מיליון דולר במזומן והיתרה במניות סיסקו. בעקבות הפרסום על העסקה רשמה אלביט עלייה של 3.8% בסיום המסחר בת"א ובמסחר בווול סטריט זינקה המניה בכ-5%. מניית סיסקו הגיבה על העסקה בירידה של כ-1.26%
היינקס הוקמה על ידי היזם דיויד סלמוקה וחברת תדיראן תקשורת ובהמשך השקיעה בה גם אלביט, שעם הזמן הפכה לבעלת המניות העיקרית בחברה עם 94% ממניתיה. ששת האחוזים הנותרים מוחזקים בידי חברת אי.סי.איי טלקום, שירשה אותם מתדיראן תקשורת לאחר המיזוג ביניהן ב- 98`.
התמורה נטו אחרי מס שתרשום אלביט בעקבות העסקה מוערכת בכ- 63 מיליון דולר ורווח ההון נטו מוערך בכ- 47 מיליון דולר.
חברת היינקס, המעסיקה 50 עובדים, מפתחת ומשווקת מוצרי גישה וניטור לשוק המתפתח של רשתות ATM ציבוריות. עיקר התמחותה בחיבור בין הרשתות הציבוריות והפרטיות ובהעברת תקשורת בפרוטוקול IP (פרוטוקול אינטרנט) לרשתות ATM. היינקס צומחת במהירות ולאחר שאת שנת 99` סיימה עם מכירות בהיקף של 3 מיליון דולר, ברבעון הראשון של שנת 2000 כבר הסתכמו מכירותיה במיליון דולר.
רכישת היינקס היא ההשקעה החמישית במספר שמבצעת סיסקוו בישראל: בשנת 99` רכשה החברה את קלאס-דאטה ב- 50 מיליון דולר, בחודש מרץ השנה נרכשה את אינפוגיר ב- 301 מיליון דולר, ובאפריל רכשה את פנטקום ב- 118 מיליון דולר ואת מרכז הפיתוח של חברת סיגל ב- 19 מיליון דולר.
חברת סיסקו נחשבת לאחת מיצרניות ציוד התקשורת הגדולות בעולם. בשנת 99` הסתכמו מכירותיה ביותר מ-12 מיליארד דולר.


לפנייה לכתב/ת
מומלצים