שתף קטע נבחר

מרצ קוראת למרד צרכנים בויטה

זאת בעקבות פיטוריו של העובד אדוארדו קמפוס, החבר בעדי יהווה

במפלגת מרצ החלו היום בארגון חרם צרכנים על כל מוצרי חברת ויטה, בתגובה על הפסקת העסקתו בחברה של אדוארדו קמפוס, חבר בכת עדי יהווה.
קמפוס, מנהל כוח אדם במפעל ויטה באשדוד, קיבל כבר לפני כחמישה חודשים הודעת פיטורים, בשל חרם צרכני שהטיל הארגון החרדי, יד לאחים, על מוצרי החברה, במחאה על העסקתו של קמפוס, פעיל בעדי יהווה.
חברת ויטה ביטלה את הפיטורים עקב לחץ ציבורי, אולם לדברי קמפוס, במשך תקופה ארוכה ניסתה החברה להגיע עימו להסדר פרישה. ההסדר נחתם לאחרונה, ועל פיו מתחייב קמפוס שלא להתבטא עוד בנושא בתקשורת.
לאחר פרישתו של קמפוס, שלח מנכ"ל ויטה, יורם ברגר, מכתב לארגון יד לאחים, ובו כתב: "בשמחה רבה אני מודיע כי העובד אדוארדו קמפוס עזב את החברה, וכי הציבור החרדי יכול לרכוש ממוצרי ויטה ללא הפרעה". המכתב התפרסם כלשונו בעיתון החרדי "המודיע".
סיעת מרצ בכנסת שלחה היום מכתבים לגופים שונים, בהם היא קוראת להחרים את מוצרי החברה בגלל "פיטורי אדם בשל אמונתו הדתית". כמו כן יחלו היום צעירי מרצ בפעולות מחאה בסמוך לקניונים, למרכולים ולחנויות, כדי להגביר את מודעות הציבור לחרם. "ויטה היא חברה אופורטוניסטית שמפקירה עובדים בשל לחצים לא לגיטימיים של הציבור החרדי", אמר היום ח"כ אילן גילאון, יוזם החרם. "שהחרדים יאכלו לבדם את המרק".

לפנייה לכתב/ת
מומלצים