שתף קטע נבחר

קרובי מדחת יוסף, שנהרג בשכם, המומים וכועסים

"מדחת היה נשמה. רק אתמול דיברנו והתלוצצנו", אומר היום אחיו של יוסף, וחבריו מוסיפים: "אנחנו מקווים שלא היה כאן מחדל של צה"ל"

אבל כבד ירד על הכפר הדרוזי בית ג'אן עם היוודע דבר מותו של מדחת יוסף, שוטר משמר הגבול, במהלך המהומות בקבר יוסף. מדחת היה אחד משמונת ילדיו של סלמאן, פנסיונר משמר הגבול אשר שירת 25 שנים בחיל.
יוסף נפצע קשה בקרב, ופינויו לא התאפשר בשל המצור שהטילו הפלסטינים על הקבר. במשך ארבע שעות הוא שכב פצוע ליד חבריו - עד שנפטר. רק לאחר מכן חולצה גופתו על ידי אנשיו של ג'יבריל רג'וב.
"מדחת היה אהוב על כל הכפר בזכות חוש ההומור הנפלא שלו וחוכמתו הרבה", סיפר היום בן דודו וליד יוסף, "הוא היה נשמה. ילד חרוץ וחכם שאהב מאטד את המשפחה. כל הכפר מצטער ואבל על מותו. איננו יודעים עדיין את נסיבות מותו אבל אנו מאמינים בגורל".
אחיו ראמז, בן 27, מוסיף: "הוא היה קודם כל חבר שלי ואחר כך אח, רק אתמול בערב התקשרתי אליו לטלפון הנייד והתלוצצנו, ידעתי שהוא משרת בשטחים אבל לא דאגנו לו בכלל".
חופשתו האחרונה של מדחת היתה לפני שלושה ימים ואותה בילה עם משפחתו.
חבריו של מדחת, שהלם הידיעה ניכר על פניהם, הוסיפו בהתמרמרות: "יש בליבנו כעס גדול גם על הרשות הפלסטינית וגם על צה"ל שלא הצליחו להושיט למדחת עזרה ואנו מקווים שלא היה כאן שום מחדל מצד צה"ל".
ח"כ איוב קרא מהליכוד מתח ביקורת חריפה על צה"ל ואמר: "אין לי ספק שמערכת הביטחון היתה מתנהגת אחרת אם היה מדובר בחייל יהודי. היה כאן טיפול שלומיאלי וכושל ואני דורש הקמת ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את המקרה".
היום הובא מדחת למנוחות לצד 57 חיילים נוספים שאיבד הכפר בית ג'אן במלחמות ישראל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיקם חורש
מדחת יוסף, שוטר מג"ב שנהרג בקבר יוסף
צילום: עמיקם חורש
מומלצים