שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סגירת "מומה" תתעכב עד "תמוז"

  אתר המוזיקה ימשיך לפעול לפחות עד ה-18 בינואר. גורל האנציקלופדיה לוט בערפל, אבל המגעים בין אולפני "מימד" לבכירי "מומה" מתקדמים, ועשויים להסתיים בהעסקתם של אנשי "מומה" על-ידי מימד

  אתר המוזיקה "מומה" (Mooma), מייסודה של "קומיוניקשת", חברה בת של שידורי קשת, לא ייסגר ב-1 בינואר 2002 כפי שפורסם בכלי תקשורת אחדים בסוף השבוע, אלא ימשיך לפעול באופן מצומצם לפחות עד שידור טקס "תמוז" ב-18 בינואר, כך מסרה טלי גורן, מנהלת יחסי הציבור של החברה. "מומה" מארח את הפעילות האינטרנטית של טקס "תמוז", הכוללת תכנים שונים וכן פלטפורמת הצבעה אינטראקטיבית עבור חברי האקדמיה. ב-Mooma ניתן למצוא את המועמדים הסופיים בכל קטגוריה (החל מזמר, זמרת, להקה וכלה בעטיפת אלבום), תקנון הפרס, זוכי טקסים קודמים וכן פרטים לגבי השופטים היושבים בוועדות המקצועיות הבוחרות את המועמדים הסופיים להצבעה. למרות שההצבעה בכל הקטגוריות פתוחה לחברי האקדמיה בלבד, הרי שפרס "תגלית השנה" אמור להיבחר באופן בלעדי על-יד גולשי האתר.
  בעלי המניות בקשת החליטו לסגור את האתר לאחר הבהרה מטעם המועצה לשידורי כבלים ולוויין, על פיה לא תוכל "קומוניקשת", בעלת האתר, להתמודד במכרז על ערוץ המוזיקה הטלוויזיוני הייעודי בשל היותה חברה בת של "שידורי קשת", זכיינית ערוץ 2. אתר המוזיקה "מומה" הוקם מלכתחילה כחלק מההיערכות להתמודדות במכרז זה, ועל פי תנאי המכרז לערוץ המוזיקה, זכיין של הרשות השנייה אינו יכול להשתתף במכרז על ערוץ המוזיקה. בתגובה לשאלת אחת הקבוצות המתמודדות, נשלחה הבהרה כי לצורך זה גם חברה-בת של אחת הקבוצות אינה יכולה להשתתף במכרז. בעקבות ההבהרה התכנסו בעלי המניות של "קומוניקשת" והחליטו שלא להתמודד במכרז, החלטה שהובילה להודעה מיום חמישי האחרון על סגירתה הצפויה של החברה. באסיפת עובדים שנערכה ביום חמישי אמר אורי שנער, מנכ"ל קשת, כי עלות החזקת "מומה" ליום היא כ-5,000 שקל, וכי מיום הקמתה הוציאה קשת כ-25 מיליון שקל על האתר.
  ל-ynet נודע כי מתקיימים מגעים מתקדמים מאוד בין צוות המכרז של "מומה" - הכולל, בין היתר, את גיא בהר, מנכ"ל החברה, אמיר גולן, עדי בן יהודה ועופר נאור - לבין חברת מימד MTVS, בנוגע להעסקתם של הארבעה במסגרת מימד, לקראת השתתפותה במכרז לערוץ המוזיקה. נראה שבמידה שתזכה מימד במכרז, קיים סיכוי גבוה כי עובדים נוספים של "מומה" ימשיכו בעבודתם, הפעם כשכירים של מימד, ואולי אף יקימו מחדש את "מומה". הנהלת "קומוניקשת" סירבה להתייחס לנושא.
  גם גורל האנציקלופדיה של האתר לוט בערפל. "קומוניקשת" בודקת אפשרויות שונות ומגוונות למכרה לגופים מסחריים, אך במידה ולא יעלה בידה הדבר, קיים סיכוי שמשרד התרבות והספורט, בראשות השר מתן וילנאי, יפרוש את חסותו על המפעל שבעריכת יואב קוטנר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יואב קוטנר. מפעל החיים בדרך לאן?
  לאתר ההטבות
  מומלצים