שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רבעון האמנות "מוזה" נסגר

  הרבעון, שבחודש מאי האחרון זכה לציון לשבח מטעם איגוד המוזיאונים האמריקני, ייסגר בימים הקרובים

  רבעון האמנות "מוזה", היוצא לאור מטעם מוזיאון ישראל ובשיתוף עם עיתון "ידיעות אחרונות", יורד מהמדפים עם כניסתה של השנה החדשה. "מוזה", הפועל מזה כשנתיים, היה מיועד לשוחרי תרבות ואמנות, ועסק בעולם האמנות מנקודת מבט רחבה, המציגה תהליכים חברתיים, תרבותיים והיסטוריים. היעלמותו תשאיר את סצינת האמנות עם כתב עת יחיד – "סטודיו".
  הסיבה להיעלמותו של הרבעון שנערך על-ידי המוזיאון, היא הודעה של "ידיעות אחרונות", שהתקבלה במוזיאון לפני כחודשיים, על הפסקת ההוצאה לאור וההפצה מטעמים של חוסר רווחיות. למרות שבמהלך החודשיים האחרונים ניסתה הנהלת המוזיאון לבחון אפשריות אחרות לשותפות כלכלית עם גורמים אחרים, שותפים שכאלה לא נמצאו. רק בחודש מאי האחרון זכה "מוזה" בציון לשבח בתחרות של איגוד המוזיאונים האמריקני היוקרתית.
  עורכת הרבעון, מוניקה לביא אמרה: "לפי מה שאנחנו יודעים ההחלטה היא סופית, והחל מהחודש הבא אנחנו מפסיקים פעילות. כתב העת נמכר למנויים ובחנויות, אך מספר המנויים לא הספיק לכסות את העלויות. כתב-עת מסוג זה לא צריך להיות מסחרי אלא להיות נתמך על-ידי גורמים אחרים". לביא מדגישה את החשיבות של כתב-עת נוסף העוסק באמנות ישרלאית ואומרת: "במקום שבו יש כל-כך הרבה אמנות ישראלית, חללי תצוגה, אומנים ומוזיאונים, צריך שתהיה במה רחבה שתאפשר להם להתפרש בה. להשאיר את כל במת האמנות לכתב עת בודד, זה פשוט לא נכון. זה כמו שיהיו הרבה אמנים ורק גלריה אחת. חייב להיות ריבוי דעות ומקום ליותר מגישה וקו יחידים. פלורליזם תרבותי נוצר ממגוון דעות ושיח תרבותי. תרבות היא דבר חשוב וככל שאנחנו מתכווצים, המקום הזה נעשה יותר קשה ומפחיד".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים